۹۰۰۰میلیارد تومان کجا رفت؟

صنعت کفش از وام جدید دولت محروم است

رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه بانک‌ها به واحدهای تولیدی حائز شرایط تسهیلات پرداخت می‌کنند، گفت: اکثر تولیدکنندگان کفش جواز صنفی دارند در حالی که بانک اصلاً جواز صنفی را قبول ندارد.

به گزارش تبریز بیدار ، علی لشکری در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به اینکه بانک‌ها تمایلی به ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک ندارند، اظهار داشت: در حال حاضر واحدهای تولیدی کفش با مشکل نقدینگی روبه‌رو بوده اما سودهای بالای بانکی امکان دریافت تسهیلات را از آنها گرفته است. البته سیستم بانکی هم به‌دنبال سود بوده و بیشتر به واحدهای خاص سودآور تسهیلات می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه بانک‌ها به واحدهای تولیدی حائز شرایط تسهیلات پرداخت می‌کنند، افزود: اکثر تولیدکنندگان کفش کمتر از ۵۰ نفر نیروی انسانی داشته و جواز صنفی دارند، در حالی که بانک اصلاً جواز صنفی را قبول نداشته و به واحدهای دارای جواز صنعتی آن‌هم با طی کردن مراحل مختلف تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی با اعلام اینکه بعید است واحدی در صنعت کفش برای دریافت این تسهیلات جدید ثبت نام کرده باشد، گفت: اصلاً برای واحدهای تولیدی پرداخت این تسهیلات به‌صرفه نیست برای همین ترجیح می‌دهند برای دریافت آن اقدام نکنند.

دولت اخیراً اعلام کرد، بیش از ۹۰۰۰ میلیارد تومان وام تولید در ماه‌های اخیر پرداخت کرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.