آیت الله شبستری:

دشمن ازانحراف فکری فرزندان شاهد بیشترین تبلیغ را علیه اسلام می کند

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی دشمن در صدد است تا فرزندان شهدا را از نظر فکری منحرف کند و به سبب بازتابی که عملکرد خانواده شهدا در جامعه دارد سعی در ضربه زدن به تفکرات انقلابی و اسلامی ایران دارند.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله محسن مجتهد شبستری در جمع اعضای ستاد شاهد استان اظهار داشت: جایگاه و مقام والای شهید با تاکید در متون اسلامی اثبات شده است و همه وظیفه داریم یاد و نام شهدا را در عمل زنده نگه داریم.

نماینده ولی فقیه در استان فرزندان شهید و ایثارگر را یادگاران شاهد عنوان کرد و گفت: احترام و توجه به تربیت صحیح این عزیزان در واقع تجلیل از ایثارگری های شهدا و ادامه راه آنها است.

وی متذکر شد: دشمن در صدد است تا فرزندان شهدا را از نظر فکری منحرف کند و به سبب بازتابی که عملکرد خانواده شهدا در جامعه دارد سعی در ضربه زدن به تفکرات انقلابی و اسلامی ایران دارند.

آیت الله شبستری از عملکرد ستاد شاهد استان ابراز خرسندی نمود و تاکید کرد: هدف در این ستاد بالاتر از کمک های مالی، کمک های معنوی این عزیزان برای فرزندان شاهد و ایثارگر باشد تا سد راه توطئه دشمن قرار گیرند.

عضو خبرگان رهبری گفت: مسائل فرهنگی خانواده شهدا نیاز به رسیدگی جدی دارد تا این جوانان آنگونه که هدف شهدا بود تربیت شوند.

وی در پایان اذعان داشت: هرگونه بی عدالتی و نارسایی در بین خانواده شهدا، روحانیون و ایثارگران در جامعه قابل قبول و رضایت مردم نخواهد بود و معلمان باید در خصوص تربیت صحیح این عزیزان که بیشترین تاثیر را دارند، تلاش نمایند.

جعفر پاشایی  در این دیدار گفت: ستاد شاهد در سال ۱۳۶۵ با دستور امام راحل برای ساماندهی وضعیت کیفی و کمی فرزندان شاهد و ایثارگر تشکیل شد که با هدف گذاری در قالب ماموریت ستاد برای فرزندان شهید، جانباز و آزاده تحت پوشش حمایتی آموزش و پرورش قرار گرفت.

وی اظهار داشت: اعضای ستاد شاهد استان زیر نظر اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل شاهد و رسیدگی به امور ایثارگران استان در راستای اقدامات تحولی و کیفیت بخشی به دستگاه تعلیم و تربیت استان و اجرای سند تحول بنیادین قدم برداشته اند و سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت بر پوشش تحصیلی، کیفیت و ارتقاء تحصیلی دانش آموزان شاهد، مبنای عمل بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۶۱۵ دانش آموز زیر نظر ستاد شاهد استان هستند، یادآور شد: این ستاد مسئولیت یک هزار و ۱۲۲ دانش آموز در قالب طرح پراکنده شاهد را در مناطق روستایی و دورافتاده برعهده دارد.

پاشایی اذعان داشت: تقویت بنیه علمی این دانش اموزان در راستای پرورش دینی این عزیزان موجب شده تا ۳۸ مدرسه شاهد استان بیشترین درخواست اولیای عادی برای ثبت نام را دارا باشد.

وی تاکید کرد: با منابع ویژه ای که در این حوزه وجود دارد و در کنار آن با برگزاری کلاس های قرآن، نماز جماعت، بصیرت افزایی، حلقه صالحین و تعاملات خوب و سازنده دو اداره کل سعی در ترسیم فردای بهتر برای یادگاران شهدا داریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.