مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز خبر داد:

۴۰ درصد محصولات تولیدی پتروشیمی تبریز به اروپا صادر می شود

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز از صادرات ۴۰ درصدی محصولات تولیدی این پتروشیمی به اروپا خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سیدجواد سلیمانی ظهر امروز در بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: بعد از برجام بیشتر در جهت صادرات به کشورهای اروپایی تمرکز کردیم و صادرات به ترکیه کاهش یافت؛ به طوری که در حال حاضر ۴۰ تا ۴۵ درصد بازارهای صادراتی ما را کشورهای اروپایی، حدود ۴۰ درصد ترکیه و مابقی را سایر کشورها تشکیل می‌دهد.

وی با مقایسه وضعیت گذشته و کنونی شرکت پتروشیمی تبریز گفت: در سال ۹۰ شرکت با میزان دو هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال زیان انباشته مواجه بوده که این رقم در سال ۹۴ به ۸۵۴ میلیارد ریال کاهش یافت و در حال حاضر و در سال ۹۵ به ۱۲ میلیارد ریال سود رسیده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز  پروژه‌های آتی شرکت را تولید و صادرات محصول جدید MTB95 با برنامه ریزی ۲۰ هزار تن در ۶ ماهه دوم سال ۹۵ و برنامه‌ریزی تولید و فروش ۴۰۰ هزار تن در سال ۹۶، تولید بالاتر از ظرفیت اسمی با اجرای پروژه بهبود، تولید گریدهای متناسب با بازار، انتقال خط اتیلن از غرب کشور به مجتمع به طول ۱۵۴ کیلومتر و … اعلام کرد.

سلیمانی با بیان اینکه نیمه اول سال گذشته ۷۵ درصد تولید داشتیم و این رقم را در نیمه دوم سال به ۹۹ درصد رساندیم، ادامه داد: سود ۶ ماهه اول سال گذشته ۱۸ میلیارد تومان بود که این رقم تا پایان سال به ۸۰ میلیارد تومان رسید.

وی یادآور شد: در نیمه اول امسال به ۹۶ میلیارد تومان سود رسیدیم که این میزان سود کل زیان انباشت شده ما را پوشش داد؛ این روند امسال هم ادامه دارد و ما ۲۰ درصد بالاتر از ظرفیت اسمی تولید می‌کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.