معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی:

تسهیلات در نظر گرفته شده، مشکلات تولیدی بنگاه‌های اقتصادی را مرتفع نمی‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: تسهیلاتی که در راستای حمایت از واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده بالای ۱۸ درصد است و مشکلات تولیدی بنگاه های اقتصادی را مرتفع نمی‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از ایسنا، علی نواداد در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید شهرستان جلفا با بیان اینکه این موضوع به وزارت کشور نیز گزارش شده است، افزود: باید نظام بانکی همگام با دیگر ارگان‌های کشور هزینه‌های تأمین مالی را کاهش دهند تا بتوانند گره گشای تولید و تولیدکننده باشند.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار و افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: صاحبان صنایع و سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی برای تصمیم سازی کلان ملی ، باید آمار و اطلاعات دقیق از ظرفیت و نیازهای بنگاه های اقتصادی در اختیار مسئولان اجرایی قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی با تشریح بسته های حمایتی دولت از واحدهای تولیدی، گفت: با تدابیر اتخاذ شده در دولت برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط تسهیلاتی در نظر گرفته بود که ۱۲.۵ درصد آن جذب صنایع منطقه آزاد جذب شده است.

نواداد افزود: در این راستا ۶۲۰ میلیارد ریال به صنایع، ۳۵ میلیارد ریال برای حوزه کشاورزی تخصیص یافته است.

وی همچنین از متقاضیان تسهیلات حمایتی خواست برای بهرمندی از این تسهیلات مشکلات مربوط به چک‌های برگشتی، بدهی مالیاتی و اقساط معوق را با مراجعه به بانک های عامل تبدیل به حال کنند.

نواداد با اشاره به تشکیل جلسات متعدد توسط معاونان استاندار و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بازدید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در شهرستان‌های مختلف به منظور بررسی مشکلات اقتصادی و رفع موانع و نیز پیگیری مصوبات قبلی و بازدید از کلیه واحد‌های تولیدی متقاضی تسهیلات و سنجش وضعیت تولید، اشتغال، بدهی‌ها، ماشین‌آلات و مشکلات آن با هدف هدایت تسهیلات به دست تولیدکننده واقعی انجام می‌گیرد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.