درد دل تخصصی با پزشکیان!

آیا پزشکیان در مقابل دریافتی های غیر معمول هم صنفانش خواهد ایستاد؟

چه کسی قرار است به وضعیت افسار گسیخته دریافتی پزشکان رسیدگی کند؟! آیا جز قانون؟! و دیگر اینکه چه کسی قرار است قانون وضع کند؟! جز نماینده؟! و النهایه اینکه چه کسی اولی تر و شایسته تر از شخصِ مسعود پزشکیان که هم کارشناس این حوزه است و هم سر در می آورد و هم نفوذ و جایگاه قابل توجهی در قوه مقننه دارد.!

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ غلامرضا سیفی

مدتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بوده و از آنجا به مقام وزارت رسیده. چهار سال وزیر بهداشت بوده بعداً از آن نیز، بمدت هشت سال درکمسیون بهداشت و درمان در مجلس عضویت داشته و اکنون چند ماهی است شده نایب رئیس مجلس شورای اسلامی. سوابق او نشان می دهد کاملاً با سازوکار بهداشت و درمان آشناست. هم در عرصه اجرا تجربه دارد و هم در عرصه قانون گذاری. هم سیاست های کلان را مجری گری کرده و هم سیاست های خُرد در دانشگاه علوم پزشکی تبریز را.این کارنامه به ما می گوید، شخصی با این مشخصات وقتی در حوزه ی بهداشت و درمان حرف می زند نباید بی اعتنا از کنارش رد شد.

هنوز از یادها نرفته که وی، یعنی دکتر مسعود پزشکیان درباره توافق نامه بانکی موسوم به FATF گفته بود “چون بنده کار کارشناسی در این زمینه بلد نیستم از این رو نمی‌توانم جواب تخصصی بدهم.” بعداً هم روی حرف خود ایستاد و گفت: “در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم باید بپذیریم همه چیز را نمی‌دانیم.”

در مقابل اعتراض ها هم کم نیاورد و اظهار داشت: “ادعای کارشناسی در تمام زمینه‌های علمی، توهین به شعور مردم است”
حال کسی با این روحیات درباره حوزه تخصصی خود حرف برای گفتن دارد. مسعود پزشکیان در هفته های اخیر، چندین بار در مذمت دریافتی بالای پزشکان در ایران صحبت کرده. قبلاً نیز درباب دریافتی نامتعارف پزشکان اظهار نظر کرده بود. در آخرین اظهاراتش گفته:”طرح سلامت شکاف درآمدهای بین پزشکان را ۲۰ برابر کرده است.”

وزیر بهداشت دولت اصلاحات همچین گفته: متاسفانه در ایران، درآمد یک ماه برخی از پزشکان بیش از درآمد یک پزشک در طول یک سال در آمریکا [با درنظر گرفتن سرانه] است.

حال،سئوال اینجاست؛ آیا فقط “گفتن” کفایت می کند؟! چه کسی قرار است به وضعیت افسار گسیخته دریافتی پزشکان رسیدگی کند؟! آیا جز قانون؟! و دیگر اینکه چه کسی قرار است قانون وضع کند؟! جز نماینده؟! و النهایه اینکه چه کسی اولی تر و شایسته تر از شخصِ مسعود پزشکیان که هم کارشناس این حوزه است و هم سر در می آورد و هم نفوذ و جایگاه قابل توجهی در قوه مقننه دارد.!

پزشکیان قانون FATF را به بهانه اینکه کار کارشناسی بلد نیست فرو گذاشت و قدمی در جهت رد و یا تایید تفاهم بانکی بر نداشت. در حوزه بهداشت و درمان آنگونه که سوابقش می گوید، کار بلد هست و کارشناس. پس باید آستین بالا بزند و حقوق نامتعارف پزشکان را متعارف بکند این گوی این میدان بسم الله…

آیا با تداوم قانون فعلی بعضی ها همچنان پول مفت خواهند گرفت؟ پولِ مفتی که صرف خرید باغ و ساختمان می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.