همزمان با روز جهانی شهرها؛

جایزه جهانی خشت طلایی برای بار دوم به شهردار تبریز رسید

شهردار تبریز جایزه جهانی خشت طلایی را از نماینده اسکان بشر سازمان ملل متحد، دریافت کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی همزمان با ۳۱ اکتبر ، روز جهانی شهرها با حضور نمایندگان و مدیران شهری از کشورهای مختلف جهان و مترو پلیس، نمایندگان ایزوکارپ و برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد (هیپتات) و نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران در مرکز همایش های بین المللی باغ موزه دفاع مقدس برگزار گردید.

طرح ارائه شده از طرف معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در بخش معماری و شهرسازی و میراث فرهنگی سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران توانست در میان بیش از ۴۲۰ طرح ارائه شده از کشورهای خارجی مانند آلمان،  فرانسه، ایتالیا، هلند، نیوزلند، اسپانیا و سایر شهرهای کشور به عنوان طرح برتر شناخته شود. 
 

بیش از ۴۵ داور بین المللی پس از ارزیابی شاخص های و معیارهای تخصصی مسابقه ، طرح پیشنهادی شهرداری تبریز را حائز کسب این جایزه و دریافت لوح تقدیر و تندیس طلایی دانستند. نجفی شهردار تبریز ضمن حضور در این مراسم جایزه جهانی خشت طلایی را از گری لوئیس هماهنگ کننده  دبیرکل سازمان ملل متحد در تهران دریافت نمود.

حفاظت از میراث فرهنگی، محیط زیست شهری، خدمات ضروری شهری، توسعه اجتماعی و فرهنگی، هوشمندسازی شهری، برنامه ریزی و توسعه مشارکت‌های سرمایه‌گذاری از محورهای اصلی جایزه جهانی خشت‌طلایی به شمار می‌رود که مطابق آن و با جمع‌بندی امتیازات در هر بخش، شهر تبریز در میان آثار شرکت‌کننده از ۴۰ کشور جهان و بیش از ۱۰۰ شهر کشورمان، به عنوان یکی از هشت برگزیده جشنوراه انتخاب و معرفی شد.

در مراسم معرفی آثار برگزیده، نماینده سازمان ملل، مدیر اجرایی سازمان متروپلیس، نمایندگان ایزوکارپ، رئیس برنامه اسکان بشر سازمان ملل در تهران و نمایندگان و مدیران شهری از کشورهای استرالیا، اسپانیا، شیلی، روسیه، دانمارک، کره جنوبی، کوبا، اتریش، آرژانتین، برزیل ، سنگال و هلند حضور داشتتند.


جایزه خشت طلایی تهران از سال ۲۰۱۴ با مشارکت برنامه اسکان بشر سازمان مل متحد و با حضور شهرهای مختلف جهان به طور رسمی آغاز شده‌است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.