برای نخستین‌بار با حضور استاندار آذربایجان شرقی؛

افتتاح پیشرفته‌ترین خط تولید گیربکس در تبریز

پیشرفته‌ترین خط تولید گیربکس در ایران صبح امروز در شرکت چرخشگر تبریز از شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو افتتاح شد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت چرخشگر در مراسم افتتاح خط تولید گیربکس(JHQ) گفت: این خط تولید که با سرمایه گذاری مشترک شرکت چرخشگر ایران خودرو و رنوپارس به بهره برداری رسید، گیربکس پیشرفته جی.اچ. کیو(JHQ) را تولید خواهد کرد.

وفادار افزود: (JHQ) نسل جدیدی از گیربکس‌های دستی و از نوع دیفرانسیل بسته است که به دلیل برخورداری از سیستم کلاج هیدرولیکی عوض کردن دنده را راحت‌تر می‌کند و مقدار روغن مصرفی در این نوع گیربکس نسبت به نمونه های قبلی ۰.۷ لیتر کمتر است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید این خط سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه گیربکس است و با توجه به تکنولوژی پیشرفته و سطح کیفی بالای گیربکس تولیدی در چرخشگر امکان صادرات این محصول نیز فراهم است؛ تصریح کرد: برای راه‌اندازی این خط تولید سرمایه‌گذاری مشترک ۳ میلیون یورویی از سوی رنو و چرخشگر ایران خودرو صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت چرخشگر ادامه داد: فاز اول این پروژه شامل بهره‌برداری از خط مونتاژ گیربکس امروز به بهره‌برداری رسید و برای دو فاز دیگر پروژه یعنی «داخلی‌سازی پوسته‌های گیربکس» و همچنین «شفت و دنده‌ها» برنامه‌ریزی شده و به ترتیب تکمیل خواهد شد.

این فعال صنعتی خاطرنشان ساخت: خط تولید راه اندازی شده در شرکت چرخشگر قابلیت تولید همه گیربکس‌های خانواده (J) را دارد و دارای سیستم خطاناپذیری کامل و سطح اتوماسیون بالا است و پیشرفته ترین خط تولید گیربکس در کشور به شمار می آید.

مدیرعامل شرکت چرخشگر اظهار داشت: ضد خطا بودن ایستگاه‌های کاری، سطح ایمنی بسیار بالا و در سطح استانداردهای جهانی، قابلیت و امکان ردیابی قطعات و پروسه های تولیدی صورت گرفته بر روی محصول و همچنین سرعت بالای تولید از ویژگی‌های ممتاز خط تولید جدید است.

وفادار تصریح کرد: هم‌اکنون ظرفیت تولید این خط در حدود ۱۰۰ هزار دستگاه گیربکس در سال طی تنها یک شیفت کاری بوده و در صورت اعلام نیاز از طرف مشتری (شرکت رنو) این رقم به سیصد هزار دستگاه در سال در طی سه شیفت کاری قابل افزایش است.

مدیرعامل شرکت چرخشگر خاطرنشان کرد: طبق توافقات صورت گرفته با شرکت رنوپارس به شرط تامین نیاز داخلی، امکان صادرات گیربکس تولیدی شرکت چرخشگر به سایر بازارهای خارجی مورد نظر رنو نیز پیش‌بینی شده و در قرارداد دو جانبه لحاظ شده است.

وی اذعان داشت: میزان سرمایه گذاری پروژه ۱۴۰ میلیارد ریال بوده که به طور کامل پرداخت شده است. که با این سرمایه گذاری میزان فروش از ۸۰۰ میلیارد ریال به هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در سال افزایش خواهد رسید.

وفادار با بیان اینکه میزان تولید همگن شرکت از ۴۶ هزار دستگاه به بیش از ۶۰ هزار دستگاه در سال رسیده است، افزایش تولید ۵۰ درصد در سال جاری افتخار مجموعه چرخشگر می باشد؛ افزود: این شرکت در چهار سال متوالی به عنوان شرکت نمونه و برتر تنتخاب شده است

پیشرفته‌ترین خط تولید گیربکس در ایران صبح امروز در شرکت چرخشگر تبریز از شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو افتتاح شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.