معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی:

کاسبان تحریم مرتب بر طبل تفرقه و تخریب دولت می‌کوبند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی آرامش و امنیت کشور را مرهون وجود انسجام و وحدت بین قوا دانست و تصریح کرد: کاسبان تحریم که هیچ چیز جز تامین منافع شخصی خود را دنبال نمی‌کنند، امروز به فکر بر هم زدن آرامش و امنیت کشور هستند و مرتب بر طبل تفرقه و تخریب دولت می کوبند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل ایسنا، سعید شبستری خیابانی در جلسه مشترک شورای اداری و اقتصاد مقاومتی شهرستان ملکان افزود: با وجود فشارهای ناشی از تحریم ها و افت قیمت نفت و کمبود منابع، به همت مسئولان و همکاری پیمانکاران با قوت و قدرت همه پروژه ها و طرح‌های عمرانی روستایی و شهری در حال اجرا هستند.

وی افزود: زمانی که درآمد نفتی دولت سالانه ۱۳۰ هزار میلیارد دلار بود، باید پروژه‌ها و طرح‌ها اجرا می‌شدند و به دولت یازدهم به ارث نمی‌رسیدند.

شبستری با بیان اینکه دولت یازدهم با خزانه خالی دولت را تحویل گرفته است، اظهار کرد: دولت یازدهم دولت را در حالی تحویل گرفته که ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی داشت و خزانه خالی بود.

وی از پرداخت سالیانه مبلغ ۴۵ هزار میلیارد تومان یارانه به مردم توسط دولت خبر داد و گفت: دولت قبلی باید به جای حقوق بگیر کردن ۷۰ میلیون ایرانی با مبلغ ۴۵ هزار تومان، این پول را صرف اصلاح زیرساخت ها و توسعه میادین نفتی و گازی و پتروشیمی می کرد.

شبستری ادامه داد: در سال ۹۲ دولت جدید در شرایطی روی کار آمد که فقط برای سه روز نیاز مردم گندم در سیلوها بود این در حالی است امروز ذخیره گندم به ۷۰۰ روز نیاز مردم افزایش یافته است.

وی کل اعتبارات استان را سالانه حداکثر ۵۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این در حالی است که پروژه‌های نیمه تمام زیادی از دولت قبل به ما ارث رسیده ولی با همکاری پیمانکاران و بخش خصوصی تمام پروژه ها در حال اجرا هستند.

وی افزود: در حال حاضر چندین اتوبان نیمه تمام و یا در حال اجرا در استان وجود دارد که عزم دولت و استانداری استان به اجرای آن‌ها معطوف شده است.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به کمبود منابع مالی روسای دستگاه‌های دولتی و دهیاران و شوراها را به برنامه ریزی و استفاده از پتانسیل ها و مشارکت مردمی و منابع بخش خصوصی دعوت کرد و اظهار کرد: امروز باید جهادی و به صورت شبانه روزی کار کنیم.

وی افزود: مسئولان باید به هر نحو ممکن مشکلات مردم را رفع کنند و مراجعان با رضایت کامل ادارات را ترک نمایند و اگر رفع برخی مشکلات امکان نداشت مردم را توجیه کنند.

وی اجرای اقتصاد مقاومتی را وظیفه همه قوا دانست و گفت: اینکه تصور کنیم اجرای اقتصاد مقاومتی فقط وظیفه دولت مس باشد، غلط است.

معاون امنیتی استاندار در ادامه از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز دفاع کرد و گفت: در کشورمان تنها ۱۶.۵ درصد بودجه فرهنگی به وزارت ارشاد اسلامی داده می شود این در حالی است که مابقی بودجه به ۲۰۰ نهاد فرهنگی دیگر تخصیص می یابد.

وی گفت: همه احزاب و گروه‌ها به دور از هر گرایشی باید به آرامش کشور و خدمت به مردم فکر کنند.

شبستری تأکید کرد: دولت جدا از نظام نیست و همگان وظیفه دارند دولت را برای رسیدن به اهداف و برنامه هایش که همانا خدمت به نظام و ملت هست یاری کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.