عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

یکسان سازی قراردادهای کارکنان باید به‌صورت عادلانه انجام شود/ تلاش ما بهره‌مندی اقشار ضعیف و کارکنان تنظیف است

جعفر مدبر، با اشاره به اینکه یکسان‌سازی وضعیت قراردادی کارکنان شهرداری تبریز باید به‌صورت عادلانه انجام شود، گفت: تلاش ما این است که کارکنان تنظیف و دارای سطح درآمد پایین جامعه شهرداری تبریز در اولویت بهره‌مندی از امتیازات این لایحه باشند.

به گزارش تبریزبیدار، بیش از ۴ ماه از اظهارات شهردار تبریز مبنی بر ارائه لایحه یکسان‌سازی وضعیت قراردادی کارکنان شهرداری تبریز می‌گذرد و درنهایت این لایحه در جلسه یکشنبه این هفته شورای شهر تبریز مطرح شد و مقرر شد هفته آینده، جلسه‌ای غیرعلنی برای بررسی تفصیلی آن برگزار شد.

به این بهانه در گفت‌وگویی کوتاه با عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تبریز، نظر وی درباره این لایحه و جوانب آن را جویا شدیم

جعفر مدبر در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به اینکه این لایحه و مفاد آن برای سال‌ها مورد مطالبه کارکنان شهرداری خصوصاً کارکنان خدماتی بوده است، اظهار داشت: این لایحه یکسان‌سازی شهرداری تبریز با توجه به اینکه همراه با لایحه ادغام برخی از سازمان‌ها و ساختارهای شهرداری تبریز به شورای شهر آمده است و ۸۰۰-۹۰۰ نفر جدید براساس اساسنامه‌های جدید به چارت شهرداری افزوده خواهند شد که بر آن اساس، یکسری نیروهای تأمین نیرو وارد ساختار شهرداری خواهند شد.

وی افزود: براساس این لایحه بخشی از کارکنان تأمین نیروی شرکتی  قرار است وارد بدنه شهرداری شده و قرارداد بخش دیگری از کارکنان حجمی و یا شرکتی به تأمین نیرو تبدیل شود.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تبریز، با اشاره به وجود قراردادهای مختلف  در شهرداری تبریز و ضرورت همسان‌سازی امتیازات آنها، گفت: این یکسان سازی باید به‌صورت عادلانه انجام شود و به‌گونه‌ایبی‌عدالتی رخ ندهد تا اولویت‌بندیبهره‌مندی از یکسان‌سازی قراردادها و امتیاز آنها مثلاً منجر به تبعیض میان کارکنان باسابقه بیش از دهساله با کارکنان باسابقه کم شود.

وی با تأکید بر اینکه بایستی کار جدی و کارشناسی روی این لایحه انجام گردد، خاطرنشان کرد: یکسان‌سازی قراردادها باید حساس و کنترل‌شده باشد و جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی از آن بسته باشد و همت ما نیز این است که کارکنان تنظیف و دارای سطح درآمد پایین جامعه شهرداری تبریز در اولویت بهره‌مندی از امتیازات این لایحه باشند.

پیاده‌روی باشکوه اربعین نمایش قدرت سیاسی تشیع به جهان است


مدبر همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر تصویب تخصیص اعتبار ۶میلیارد ریالی شهرداری تبریز به ستاد اربعین در شورای شهر تبریز، گفت: زیارت اربعین اباعبدالله الحسین (ع) بحثی فراتر از صرف زیارت ایشان است و در مقطعی که تشیع مورد هجوم جبهه تکفیر و استکبار قرارگرفته است، پیاده روی باشکوه اربعین نمایش قدرت سیاسی اسلام و تشیع به جهان است.

وی با اشاره به اینکه حمایت شهرداری تبریز از این موضوع، ذره‌ای در برابر این اقیانوس عظیم است، افزود: خوشبختانه بحث تخصیص مالی حضور ۳ مجموعه از سوی شهرداری تبریز در ایستگاه‌های صلواتی در مرز مهران، موکب‌ها و ایستگاه دیگر صلواتی در کربلای معلی و خدمت‌رسانی به زائرین در شهر سامرا تصویب شد.

عضو شورای شهر تبریز، با اشاره به تعمیر محل برگزاری جلسات علنی شورا، خاطرنشان کرد: این موضوع در جلسه دیروز هیئت‌رئیسه مطرح شد و علائم نیز نشان می‌دهد تعمیر صحن جلسات شورا چند ماه طول می‌کشد و بهتر است در این مدت برای خبرنگاران محترم حداقل امکانات فراهم شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.