بیانیه سیزده آبان دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های آذربایجان شرقی

دولت با تکیه بر امت انقلابی در برابر زیاده‌خواهی‌های دژخیمان کوتاه نیاید/ ملت همیشه در صحنه با حضور خود شعار مرگ بر آمریکا را متجلی کنند

دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های آذربایجانشرقی طی بیانیه‌ای، از همه اقشار مردم خواستند در راهپیمایی سیزده آبان شرکت نمایند و شعار باصلابت “مرگ بر آمریکا” را متجلی کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های آذربایجانشرقی طی بیانیه‌ای، از همه اقشار مردم خواستند در راهپیمایی سیزده آبان شرکت نمایند و شعار باصلابت “مرگ بر آمریکا” را متجلی کنند.

در بیانیه دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی به مناسبت یوم ا… سیزده آبان آمده است:

بسم ا… الرحمن الرحیم

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَ عَدُوَّکُمْ أَوْلِیاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّهِ وَ قَدْ کَفَرُوا بِما جاءَکُمْ مِنَ الْحَقِّ

   سوره مبارکه ممتحنه آیه ۱

با این مذاکرات (برجام) و با متنى که تهیّه شده است، در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییرى نخواهد کرد. «مقام معظم رهبری»

سیزدهم آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت ساز و تاریخی است که وجه مشترک هر سه آنها استکبارستیزی، استقلال طلبی و آزادیخواهی ملت مبارز و مقاوم ایران اسلامی است.

تبعید امام خوبی‌ها به جهت فریاد بر علیه دنائت رژیم منحوس پهلوی به ترکیه در سال ۱۳۴۳ ، کشتار وحشیانه دانش آموزان انقلابی در سحرگاه ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که به تعبیر امام استکبارستیز انقلاب دوم نام گرفت ، این روز را به روزی استثنایی در تعریف و شناخت ماهیت انقلابی مردم ایران تبدیل کرده است . سیزده آبان در روزشمار انقلاب اسلامی نه یک روز که خود به تنهایی یک تاریخ و انقلاب دیگر است.

بدون تردید ۱۳ آبان و بهره مندی از پیام های آن، رمز ماندگار موفقیت و پایداری ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر زیاده خواهی استکبار جهانی است.

زدودن سیاهه توطئه ها و جنایات دولت آمریکا از حافظه تاریخی ملت ایران بویژه درسه دهه گذشته امری محال است و نفرت و کینه انقلابی ایرانیان که در شعارهای با صلابت “مرگ بر آمریکا” در ۱۳ آبان ماه در سراسر کشور تجلی دوباره خواهد یافت، سرمایه ارزشمند، تاثیر گذار و در اختیار دستگاه دیپلماسی ایران در فرایند تعاملات فرارو به شمار می رود و نشانگر وحدت ملی و هم‌صدایی همه جریان و جناح های سیاسی معتقد به نظام در تقبیح خوی استکباری شیطان بزرگ و مصداق اتّم آن یعنی آمریکای جنایتکار است.

ما دانشجویان دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی ضمن دعوت از همه اقشار مردم بویژه دانشجویان، دانش آموزان و فرهنگیان محترم به حضور پرشور در راهپیمایی روز ملی و یوم الله مبارزه با استکبار جهانی  موارد ذیل را خواستاریم:

۱ ـ از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران خواستاریم به پشتوانه امت انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی در مقابل زیاده خواهی های دژخیمان در هیچ زمینه‌‌ای کوتاه نیاید و به مصداق آیه “و لن یجعل الله للمومنین علی الکافرین سبیلا” از دشمنان قسم خورده ای که جز به نبودن ایران اسلامی راضی نخواهند شد نفی سبیل نماید.

۲ ـ به تمام ریزه خواران شیطان بزرگ در منطقه اعلام می کنیم عرصه جولانگاه خود را بشناسند و ایران صبور را وادار به واکنش ننمایند که اگر روزی این اتفاق بیفتد علاوه بر تل آویو و حیفا منطقه از لوث وجود پلید اسلام آمریکایی و انگلیسی نیز پاک خواهد شد.

۳ ـ درود و سلام میفرستیم به پیشگاه شهدای والا مقام جبهه جهانی اسلام و رزمندگان جان برکف آن از سوریه و عراق و لبنان و یمن گرقته تا نیجریه و بحرین و میانمار و کشمیر و از دولت جمهوری اسلامی ایران که عنوان نمایندگی خون هزاران شهید گلگون کفن این جبهه را به یدک می کشد خواستاریم که در مقابل جنایات وهابیت خبیث و کافر ذره ای مسامحه نکنند و با موضع گیری‌های به موقع، از تمام ظرفیت‌های خود چه در داخل و چه در فضای بین الملل استفاده کنند تا ایران اسلامی همانند گذشته ملجا و پناهگاه مستضعفان جهان مطرح و نقش محوری خود را ایراد نماید. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.