رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان در گفتگو با تبریزبیدار:

مردم با حضور خود تداوم مرگ بر آمریکا و هیهات من الذله را نشان دهند /جریان نفوذ به دنبال بزک کردن دشمنی است که عداوتش برای ملت روشن است

عزیزی اظهار داشت: جریان نفوذ به دنبال بزک کردن دشمنی است که عداوتش برای ملت ما مثل روز روشن است تا شاید از این راه دید مردم ما را نسبت به دشمن خوش بین کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، صمد عزیزی رئیس سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره اهمیت  به ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار ستیزی اظهار داشت: یکی از ویژگی های انقلاب ما که بر گرفته از آموزه های قرآنی و سیره ائمه اطهار است و در اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی تجلی یافته است اینکه کشور ما نه زیر بار ظلم می رود و نه ظلم می کند که این منطق با رویه کشورهایی که همیشه در پی استعمار، استثمار کردن دیگر کشورها هستند سازگار نیست طبیعتا غیرت دینی و باورها اعتقادی ملت ایران که بر اساس آن انقلاب اسلامی را شکل دادند اجازه نمی دهد که کشورهای سلطه گر بر کشور ما بار دیگر تسلط یابند.

وی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز به عنوان نماد مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی مطرح است و این شاخص بودن ایران چه در بین کشورهای اسلامی و چه در بین دیگر کشورها مطرح است. از سوی دیگر بررسی های تاریخی نشان می دهد که کشورهای استکباری رویه خود را در قبال دیگر کشورها هیچ گاه تغییر ندادند بلکه تنها تغییر روش داده اند. روزگاری با اسثمار سیاسی و فیزیکی بر دیگر کشورها مسلط بودند و آنها را غارت می کردند اما امروز استعمار فرانو است و با نفوذ در افکار و اندیشه رویه دیگر کشورها را مطابق نقشه های خود تنظیم می کنند.

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان آذربایجان شرقی تصریح کرد: در راس نظام استکباری برخی کشورهای غربی قرار دارند که علیرغم دارا بودن مواهب علمی حاضر نیستند این فنون را در اختیار جواع بشری قرار دهند و در این مسیر اگر کشوری برای دستیابی به آن فن آوری قدم بردارد مانع می شوند. در واقع خوی استکباری این کشورها می طلبد که دیگر کشورها همیشه به آنها نیازمند باشند.

وی افزود: در همین قضیه ایران هسته ای دیدیم که برای اینکه ایران به این فن آوری دستیابی پیدا نکند چه غوغایی به راه انداختند و حتی تحریم های ظالمانه وضع کردند .

عزیزی تاکید کرد: بنابر این مقابله با جبهه استکبار ضروری است و آحاد مردم و مسئولین با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان که به حقیقت روز مبارزه با استکبار ستیزی نامیده شده است نشان می دهیم با وجود گذشت ۳۸ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با غیرت دینی خود  زیر با زور و استکبار نمی رویم. اتفاقا این ایام ماه محرم و صفر که مصادف است تقارن درستی است که به ما نشان می دهد که راه حسین هیچ گاه با سازش با یزیدیان نخواهد بود و هرگز زندگی با ذلت  را نمی پذیریم. فراموش نکنیم که چشم خیلی از ملت ها و دشمنان به این حضورها دوخته شده  و مردم با حضور خود تداوم مرگ بر آمریکا و هیهات منه الذله را نشان دهند.

فعال سابق دانشجویی با انتقاد از برخی که با پشیمانی از اقدام خود در تسخیر لانه جاسوسی از عذرخواهی ایران از آمریکا به خاطر آن واقعه دم می زنند اظهار داشت: اهمیت حضور دانشجویان در آن مقطع در تسخیر سفارت آمریکا  که مرور زمان نشان داد که چه دسسیه هایی در حال شکل گیر بود تا آنجاست که امام آن را انقلاب دوم نامیدند و با تحسین خود این حرکت را تایید کردند.

وی افزود: رویه آمریکا در طول ۳۷ سال گذشته نشان داده آمریکا هیچگاه قابل اعتماد نبود و اتفاقا اکثریت مردم و قشرهای دانشگاهی بر این وفاق دارند که اقدام دانشجویان در آن مقطع کار درستی بوده و امروز هم آمریکا غیر قبال اعتماد است فلذا عذرخواهی در مقابل اینچنین کشوری معنا ندارد.

عزیزی گفت: اینکه برخی می گویند ما باید از آمریکا عذرخواهی کنیم به دلیل دگر دیسی شدید فکری است که در درون این افراد رخ داد. آمریکا پس از این واقعه جای پای خود را از دست داد فلذا در سالهای پس از این واقعه به دنبال ضربه زدن به انقلاب بوده و در سالهای اخیر خصوصا پس از قضیه برجام  نقشه دشمن بر نفوذ افراد هم فکر خود نظیر همین افراد که خواستار عذرخواهی از آمریکا در درون حاکمیت نظام ایران استوار است.

وی افزود: دشمن به دنبال این است که در حال حاضر نام جمهوری اسلامی بماند ولی ماهیت آن به کمک این افراد نفوذی تغییر یابد. بنابر این لازم است مردم و مسئولین تذکر های مکرر رهبری انقلاب که دیده بان رفیع نظام است را جدی بگیرند.

عزیزی در پایان اظهار داشت: جریان نفوذ  با طرح مسائلی چون عذرخواهی از آمریکا به دنبال بزک کردن دشمنی است که عداوتش برای ملت ما مثل روز روشن است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.