آسمان تبریز در مقابل پیکر شهید حیدری رو سفیدمان کرد

تشییع پیکر شهید مبارزه با استکبار با فریاد هیهات من الذله تبریزی ها/ فرزند شهید حیدری: خدایا این قربانی را در راه دفاع از حریم ولایت از ما بپذیر

مراسم تشییع پیکر سردار شهید ذاکر حیدری با وجود هوای سرد پاییزی تبریز و بارش برف در میدان شهدا این شهر با حضور پر شور مسئولین، مردم برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، مراسم تشییع پیکر سردار شهید ذاکر حیدری با وجود هوای سرد پاییزی تبریز و بارش برف در میدان شهدا این شهر با حضور پر شور مسئولین، مردم برگزار شد.

در این مراسم که قشرهای مختلف مردم اعم از دانشجویان، دانش آموزان، بازاریان، همرزمان آن شهید بزگوار حضور داشتند پیکر این شهید گلگون کفن با شعارهای هیهات من الذله  لبیک یا حسین و لبیک یا زینب  در  فضایی  آکنده عاشورایی  میدان شهدا تبریز تشییع و مردم تبریز بار دیگر صحنه ای بدیع را رقم زدند.

محمد حیدری  فرزند این سردار عاشورایی در مراسم تشیع پدر  با صلابت خاص پشت میکروفن رفت اظهار داشت: پدر برای من و برای همه ما دعا کن ، دعایم کن خلف شایسته ای برای تو باشم  پدر دعایمان کن که هیچ گاه راه را گم نکنیم، ؛برای نهضت رزمندگان اسلام و برای سربلندی پرچم اسلام و برای طول عمر و سلامت رهبر ما دعا کن همه ی ما را دعا کن که عاقبت بخیر شویم.خدایا در راه اباعبدالله (ع) و در راه پاسداری از حریم ولایت و امامت این قربانی را از ما بپذیر.

Image title

در ادامه سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا  با شاره به شناخت خود از سردار شهید حیدری اظهار داشت: خانواده شهید با توجه به بیش از سه دهه مجاهدت شهید حیدری، آماده خبر شهادتش بودند.

وی اضافه کرد:  انقلاب اسلامی برگرفته از فلسفه ی قیام ابا عبدالله الحسین (ع) است و بر همین اساس باید درمقابل یزیدیان زمان ایستاد.

کریمیان  با اشاره به اینکه تشییع پیکر هر شهید یادآوری این است که انقلاب ما همیشه در برابر باطل ایستادگی می‌کند، افزود: تا زمانی که به حفظ ماهیت انقلاب و ظلم‌ستیزی پافشاری می‌کنیم، دشمن از ما دست بر نمی‌دارد.

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه در دفاع از حریم اسلام، مرزی برای شهادت متصور نیستیم، گفت: این مرزها مرزهای جغرافیایی و دست‌ساز بشر است و در هر نقطه دنیا جبهه جنگ علیه استکبار وجود دارد، باب جهاد باز است.

سردار کریمیان  در پایان بااشاره به اینکه  بعد۱۴۰۰سال فرهنگ عاشورا زنده است اظهارداشت،انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ عاشورا است و انشاالله این انقلاب را با رهبری امام خامنه ای را به حکومت حضرت مهدی (عج)متصل می‌کنیم.

در ادامه این مراسم حاضرین به امامت آیت الله مجتهد شبستری بر پیکر مطهر سردار شهید نماز خواندند و پیکر شهید حیدری برای خاکسپاری به گلزار شهدای وادی رحمت انتقال یافت.

Image title

 

این گزارش می افزاید  سردار ذاکر حیدری از پاسداران بازنشسته سپاه عاشورا که به عنوان مستشار نظامی درسوریه حضور یافته بود در درگیری با حرامیان صهیونیستی  سعودی در جبهه حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.شهید حیدری هفدهمین فرزند دیار عاشورایی آذربایجان است که برای دفاع از کیان اسلام راهی میدان مبارزه با مزدوران سعودی- آمریکایی شده بود.

گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر شهید حیدری

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.