وزیر خارجه ترکیه شخصا از خانواده خلبان سوخو۲۴ عذرخواهی می‌کند

یک پایگاه روسی ادعا کرد وزیر خارجه ترکیه در گفت‌وگو با شبکه روسیه ۲۴ ضمن اعلام آمادگی برای عذرخواهی از خانواده خلبان کشته شده سوخو۲۴، از تمایل ترکیه برای پرداخت غرامت به آنها خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، پایگاه خبری «اسپوتنیک» ادعا کرد «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه می‌گوید آماده است تا شخصا از خانواده خلبان سوخو۲۴ که ارتش ترکیه هدف قرار داد، عذرخواهی کند.

این پایگاه خبری نوشت چاووش‌‌اوغلو به شبکه تلویزیونی «روسیا ۲۴» گفت: «ما تمایل داریم از خانواده خلبان کشته شده حمایت مالی کنیم. به لاوروف (وزیر خارجه روسیه) گفتم که آماده‌ام با بیوه خلبان کشته شده‌ی روس دیدار کرده – اگر خود او موافق باشد – و از او عذرخواهی کنم.»

با این حال وزیر خارجه ترکیه بازهم از روسیه خواست تا شواهد هدف قرار گرفتن جنگنده روسیه از سوی ترکیه را ارائه داده و افزود: «اگر روسیه هرگونه سندی داشته باشد، دادستان‌های ما از آنها می‌خواهند که تحویل دهند.»

یک جنگنده اف۱۶ ترکیه حدود یک سال قبل برفراز آسمان سوریه، جنگنده سوخو۲۴ روسیه را هدف قرار داده و منهدم کرد که درپی آن روابط این کشور با روسیه به تیرگی گرائیده و حتی روسیه تحریم‌هایی علیه ترکیه اعمال کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.