آیت الله شبستری:

آمریکا با لبخند و دست مخملی وارد مذاکره برجام شد/ مبارزه با استکبار، وظیفه‌ی قرآنی و ملی ماست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: آمریکا در ظاهر با لبخند و دست مخملی وراد مذاکره برجام شده بود، اما در ادامه، دست چدنی آن به ملت ایران رو شد.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله محسن مجتهدشبستری قبل از ظهر امروز در جمع راهپیمایان روز ۱۳ آبان، با بیان اینکه هر کس نسبت به دیگران حس برتربینی داشته باشد مستکبر است، اظهار داشت: اگر قدرتی روحیه خودبرتربینی و سلطه‌جویی داشته باشد، این قدرت یک قدرت استکباری است که باید همه ملل در برابر آن مقاومت کرده و به وظیفه استکبارستیزی خود عمل کنند.

وی افزود: وظیفه قرآنی ملل مسلمان نیز، مقابله کردن با مسکتبران و نرفتن به زیر پرچم بیعت با آنان است چرا که دین اسلام، دین مبارزه با استکبار است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به وظیفه ملی ایرانیان در مقابل مبارزه با استکبار، اظهار کرد: از آنجایی کشور ایران دارای منابع طبیعی فراوان از جمله نفت و گاز و همچنین نیروی انسانی غنی است، کشورهای مسکتبر در رأس آن‌ها آمریکا، همواره درصدد زیرسلطه بردن این کشور بوده و هستند، به طوری که قبل از انقلاب نیز بهره‌های فراوانی از این کشور بردند؛ با این حال با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دست آنان از این منابع به طور کلی بریده شده است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان باید مطالعات تاریخی خود را افزایش دهند، ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی و استقلال کشور موجب فارغ شدن کشور از زیر نور استعمار آمریکا شد که دانش آموزان می‌توانند در این خصوص مطالبی را در کتب درسی خود، مطالعه کنند.

آیت الله مجتهدشبستری در ادامه با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی در اوایل انقلاب اسلامی، اظهار کرد: آن روزها سفارتخانه آمریکا در ظاهر به عنوان سفارتخانه و در باطن به عنوان جاسوس خانه توسط جمعی از جوانان انقلابی کشف و تسخیر شده و مشخص شد که در آن توطئه‌هایی علیه کشور اسلامی درحال طراحی است که این توطئه‌ها خنثی شدند.

وی همچنین ادامه داد: پس از قطع روابط ایران و آمریکا، اما باز آمریکایی‌ها دست از توطئه برنداشته و همواره درحال توطئه افکنی هستند و اخیراً نیز با لبخند و دست مخملی وارد مذاکره برجام شدند اما در واقع این دست، دست چدنی است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شعار “مرگ بر آمریکا” همواره در حال گسترش است، ادامه داد: مسئولان آمریکا و دیگر دشمنان اسلام باید بدانند موشک سازی و تجهیزات دفاعی به عنوان دفاع از کشور هیچ گاه متوقف نخواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی‌ها فکر می‌کنند با مذاکره مشکلات حل شدنی است، تصریح کرد: هم اکنون خود آمریکا با بحران مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مواجه است و با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و باید دانست که این کشور نمی‌تواند مشکلات کشور ما را حل کند.

وی همچنین در ادامه افزود: تنها راه حل مشکلات ایران اسلامی خود باوری و توکل به پروردگار و همچنین انجام وظایف فردی و اجتماعی به نحو احسن است.

آیت الله محسن مجتهدشبستری با خطاب به دانش آموزان تأکید کرد: دانش آموزان به عنوان رجال آینده کشور هستند که باید از نظر علمی خود را ارتقا داده و بیشتر به خداوند نزدیک شوند چرا که با وجود نیروی انسانی شایسته می‌توانیم به توسعه دست یابیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به عضویت عربستان سعودی در سازمان حقوق بشر از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: آل سعود خود منبع جنایات در جهان بوده و هم پیمان اسرائیل جنایتکار است؛ که بر این اساس حرکت سازمان ملل که به پیشنهاد آمریکا صورت گرفته، شدیداً محکوم می‌کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.