رئیس اتحادیه کفاشان تبریز خبر داد:

آغاز اقدامات اولیه برای ثبت جهانی کفش تبریز

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز از آغاز اقدامات اولیه برای ثبت جهانی کفش تبریز خبر داد .

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از باشگاه خبرنگاران، جباریان‌فام در نخستین نشست تخصصی کمیته « تبریز ۲۰۱۸ صنعت کفش تبریز» گفت: تبریز ۲۰۱۸، فرصتی مناسب برای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های صنعت چرم و کفش تبریز است.

وی با اشاره به تاریخچه شهر تبریز و قدمت صنعت کفش این شهر، تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی برای معرفی توانمندیها و پتانسیل‌های صنعت کفش بیان کرد و گفت: برند چرم و کفش تبریز نه تنها در ایران بلکه در دنیا شناخته شده است و بر همین اساس در برنامه‌های ویژه «تبریز ۲۰۱۸ » صنعت چرم و کفش جایگاه ویژه‌ای به خود دارد.

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز اضافه کرد: با توجه به اینکه کفش تبریز به عنوان یکی از نمادها و به نوعی سوغات تبریز محسوب می‌شود، متاسفانه کارهای فرهنگی برای معرفی بیشتر آن نشده و نیازمند معرفی و شناسایی بیشتر هستیم که « تبریز ۲۰۱۸» فرصتی مناسب برای شناسایی و معرفی توانمندی‌های استادکاران چیره دست تبریزی است تا هنر اصیل خود را به جهانیان نشان داده و ثابت کنند که تبریز پایتخت کفش کشور و جهان هست.

این مسئول از شروع اقدامات اولیه برای ثبت جهانی کفش تبریز خبر داد و متذکر شد: اقدامات اولیه در این خصوص شروع شده و ان‌شاالله « تبریز ۲۰۱۸ » ما را در رسیدن به این هدف کمک بسیاری و شایانی خواهد کرد تا بتوانیم این صنعت را به جهان بشناسانیم و به جایگاه واقعی خودمان در این صنعت برسیم.

وحید نامی مسئول کمیته صنعت کفش تبریز ۲۰۱۸ نیز در این نشست با بیان اینکه، انتخاب تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی فرصتی بی‌نظیر برای استان و کشور است گفت: صنعت گردشگری سهم بسزایی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارد و این انتخاب برای معرفی پتانسیل‌های گردشگری استان نقش اساسی خواهد داشت.

وی افزود: نگاه اتحادیه کفاشان تبریز به تبریز ۲۰۱۸ معرفی صنعت کفش تبریز و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل این صنعت و تسهیل در ثبت جهانی صنعت کفش تبریز است.

مسئول کمیته صنعت کفش تبریز ۲۰۱۸ تصریح کرد: قطع یقین این فرصت باعث شناسایی بیشتر صنعت کفش تبریز برای گردشگران و رونق کار تولید و ورود به بازارهای جهانی و در نهایت رشد اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: بزرگ‌ترین همایش صنعت کفش تبریز ۲۰۱۸ با حضور اعضای ۵۶ کشور اسلامی در راستای ثبت جهانی کفش تبریز برگزار می شود که به زودی طی فراخوان و اطلاعیه هایی برنامه های این کمیته به اطلاع فعالین محترم خواهد رسید.

نامی، انتخاب شهر تبریز را یک افتخار ملی اعلام کرد و حمایت کلیه مسئولین کشوری و استانی را برای میزبانی لایق و در خور تبریز خواستار شد و در خاتمه در تشریح برنامه های تدوین شده کمیته گفت: احداث بازارچه کیف و چرم و کفش تبریز، برگزاری فستیوال کفش تبریز ۲۰۱۸، ساماندهی فروشگاههای کیف و کفش، انتخاب فروشگاه‌های منتخب برای ارائه خدمات به گردشگران، تهیه و ساخت مستند کفش، آموزش مکالمه زبان ویژه فعالان این صنعت، برگزاری تورهای گردشگری صنعتی در قالب بازدید از بازار کفاشان، طراحی منسوجات چرمی با لوگوی تبریز ۲۰۱۸، رونمایی از تندیس کفش تبریز، تبلیغات محیطی در اماکن فرهنگی و گردشگری و ورودی و خروجی شهر، تولید برنامه‌های تلویزیونی با همکاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی و در نهایت فرهنگ سازی و شناسایی صنعت کفش تبریز از رسانه‌ها و خبرگزاری ها تنها بخشی از برنامه های کمیته می باشد.

در ادامه این نشست، اعضای کمیته صنعت کفش تبریز ۲۰۱۸ هر کدام نکته نظرات خود را بیان نموده و پیشنهادات و راهکارهای عملی برای تحقق برنامه های تدوین شده کمیته را بیان داشتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.