تبریزبیدار گزارش می دهد

حقوق ۳۸۰هزارتومانی سرباز معلم ها هم به تعویق افتاد!

مسئولین در برابر همه ی این موارد کمبود اعتبار و بودجه را بهانه می کنند اما با نگاهی به پرونده های فساد مالی خصوصا در بخش های فیش های نجومی دلسردی عجیبی را در میان جوانانی ایجاد می کند که با روحیه خدمت پا در رکاب شده اند.

به گزارش تبریز بیدار ، تأخیر حقوق کارکنان در مجموعه های خصوصی و دولتی از جمله مواردی است که به دلیل اینکه که با معیشت مردم گره خورده است هر از چند گاهی موجبات ناراحتی بخش هایی از اقشار جامعه را پدید می آورد. 

مسئولین در برابر همه ی این موارد کمبود اعتبار و بودجه را بهانه می کنند اما با نگاهی به پرونده های فساد مالی خصوصا در بخش فیش های نجومی دلسردی عجیبی را در میان جوانان و پدارانی  ایجاد می کند که با روحیه خدمت پا در رکاب شده اند.

در تازه ترین نمونه با خبر شدیم که حقوق اندک سرباز معلم ها در آذربایجان شرقی با تاخیری ۵ ماهه روبرو شده است. صحت این خبر در گفتگوی خبرنگار تبریزبیدار با یکی از سرباز معلم های  استان تایید شد و وی در این زمینه اظهار داشت: متاسفانه از ابتدای تیر ماه سال جاری حقوق مقرری سرباز معلم که ۳۸۰ هزار تومان است را پرداخت نکرده اند البته تا پیش از این تنها شاهد تاخیرهای چند روزه بودیم هر چند همان تاخیرها موجبات دلسردی سرباز معلم ها را فراهم کرده است. 

این سرباز معلم از مسئولین مربوطه خواست که برای حل این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند.

 نادر فکور نیا مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم با تایید این خبر اظهار داشت: این تاخیرها به دلیل کمبود اعتبار بوده و همکاران در تلاشند این مشکل تا انتهای ماه جاری حل شود.

وی افزود: تامین حقوق و مزایای سرباز معلم بر عهده وزارت خانه است و تنها موارد نظامی سرباز معلم ها که مربوط به آموزش نظامی و غیره است در حوزه وظایف ستاد کل نیروهای مسلح است.

این گزارش می افزاید هر چند که کمبود اعتبار و بودجه های مالی در وزارت آموزش و پرورش موضوعی نیست که به امروز اختصاص داشته باشد اما مسئولین مروبط باید در نظر داشته باشند که تاخیرها و اهمال در این گونه موارد تاثیر مستقیم بر کیفیت آموزش نسل آینده ساز مملکت خواهد گذشت. از سوی دیگر امیدواریم که مدیران با تلاش این گونه نواقص را رفع کنند به دلیل اینکه سرباز معلمی تنها عنوان استفاده از تخصص برای خدمت سرباز در کشور است و قطعا این گونه تاخیرها شکست طرح تخصصی کردن خدمت سربازی را عملا فراهم می آورد. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.