استاد حوزه و دانشگاه:

اگر دسته‌های عزاداری در محرم شهید پرورش ندهند با کاروان تاسوعا فاصله دارند

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه چیزی که در زبان است باید مبتنی بر باطن باشد، گفت: بدون ولایت، قلب هرگز نمی‌تواند به جوشش آمده و شعر یا الفاظی را بروز دهد که بیانگر حقیقت باشد.
حجت‌الاسلام نظری بیان کرد: اگر دسته‌های عزاداری در محرم شهید پرورش ندهند با کاروان تاسوعا فاصله دارند، چرا که باید به تکلیف خود عمل کرده و حضور و رسالت مدافعان حرم در عراق و سوریه را توجیه کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام مجتبی نظری در دومین همایش پاسداشت ادبیات عاشورایی با تاکید بر اینکه باید ظاهر و باطن در مکتب عاشورا یکی باشد، ادامه داد: اگر قبله‌ی زبان متفاوت از قبله‌ی قلب باشد، هرگز معادله‌ی درست ایجاد نشده و این موضوع هرگز موثر و قابل قبول نخواهد بود.

وی افزود: اگر معادله‌ی باطن و ظاهر در مکتب عاشورایی متناسب باشد، باید آثار آن در علم هیئت‌ها، شعر شاعران و رجز مداحان دیده شود، در غیر این صورت دو هویتی به وجود خواهد آمد؛ چرا که مبتنی بر باور قلبی نبوده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه چیزی که در زبان است باید مبتنی بر باطن باشد، گفت: بدون ولایت، قلب هرگز نمی‌تواند به جوشش آمده و شعر یا الفاظی را بروز دهد که بیانگر حقیقت باشد.

وی با تاکید بر مسئولیت ما نسبت به جبهه‌ی مقاومت، خاطرنشان کرد: هر اندازه که در بازگویی حقیقت حضور و تاثیر آن کوتاهی شود، همان اندازه در روز قیامت مقابل امام حسین(ع) جوابگو خواهیم بود.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه قوام ظاهر به باطن است، اظهار کرد: اگر شعر، مدح و یا الفاظی که در رابطه با مکتب عاشورا از زبان خارج می‌کنیم از باطن و درون جوشیده نشود، در نتیجه دو هویتی پیش خواهد آمد که زمانه‌ی ما درگیر این دو هویتی است.

وی در خصوص بهترین نوع مرگ نیز تشریح کرد: بهترین نوع مرگ برای انسان شهادت بوده و بهترین نوع شهادت نیز “قتل صبر” است که در میان امامان تنها امام حسین(ع) اینگونه به شهادت رسید.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به کمک‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به جبهه‌ی مقاومت، اظهار کرد: از طرف ستاد پشتیبانی جبهه‌ی مقاومت از دانشگاه علوم پزشکی تبریز که در راستای مداوای حشدالشعبی عراق، ارسال دارو به سوریه و پشتیبانی تجهیزات پزشکی جبهه‌ی مقاومت قدم برداشته است، قدردانی می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه شعار پیاده‌روی اربعین امسال “انی احامی ابدا عن دینی” است، خاطرنشان کرد: این شعار به این معنی است که ما از دین دفاع می‌کنیم، که دانشگاه در این راستا می‌تواند بسیار تاثیرگذار بوده و کمک کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.