بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان در خصوص لغو برنامه های این تشکل؛

در دانشگاه مراغه برنامه های درخواستی در نهایت بی منطقی و سیاسی کاری و با فشار مدیران استانی و شهرستانی لغو شد

در پی لغو سخنرانی های حسن عباسی و نادر قاضی پور در دانشگاه مراغه که با دعوت جامعه اسلامی دانشجویان صورت گرفته بود دفاتر این تشکل در ۵ دانشگاه استان بیانیه ای را صادر کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، در پی لغو سخنرانی های حسن عباسی و نادر قاضی پور در دانشگاه مراغه که با دعوت جامعه اسلامی دانشجویان صورت گرفته بود دفاتر این تشکل در ۵ دانشگاه استان بیانیه ای را صادر کردند. متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

تشکل های اسلامی، به عنوان اصلی ترین شاخه فعالیت های دانشجویی  به شمار می آید که همواره در  برهه انقلاب و بعد از آن در عرصه های حساس اجتماعی و سیاسی  عهده دار فعالیت های علنی دانشجویی بوده است.

حساسیت و اهمیت تشکل های دانشجویی به کرات در کلام رهبری انعکاس یافته است و تعابیر مختلفی برای این جریان های اصیل دانشجویی به کار برده شده است که از آن جمله می توان به موارد متعددی چون،  تبلور نقش هدایتگری نسل دانشجو، تضمین روح اسلامی دانشگاه، ضامن حفظ و پویایی انقلاب اشاره کرد.

آنچه که مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، اینکه گذشت زمان و تغییر شرایط از اهمیت موضوع نکاسته و بار سنگین مسئولیت تشکل های اسلامی سبک تر نگردیده است و در بسیاری از زمینه ها تکالیف مترتب بر آنها افزون تر گشته است.

در مجموع تشکل های اسلامی دانشجویی، معیار و ملاکی برای سنجش حساسیت و حیات دانشگاه بوده و هست، که این نقش در فعالیت ها و موضع گیری های آنان نهفته است. اما متاسفانه چیزی که شاهد آنیم بستن پر و بال تشکل ها و محدود کردن فعالیت های آنان با تعابیر ناپخته و غرض ورزانه در دولت تدبیر و امید است. امسال  و  در برهه ای که می بایست رسالت روشنگری و هدایتگری تشکل ها به منصه ظهور برسد، مسئولین دانشگاه با فشارهای بیرونی و با دیدی کاملا سیاسی به لغو برنامه های تشکل های دانشجویی مبادرت ورزیده اند.

این بار در دانشگاه مراغه برنامه های درخواستی جامعه اسلامی دانشجویان در نهایت بی منطقی و سیاسی کاری و با فشار مدیران استانی و شهرستانی لغو شد. چیزی که تنها در سایه دهن بینی و بله قربان گویی مدیران دانشگاه اتفاق افتاد. مدیرانی که صندلی ریاست را بر آرمان های انقلابی ترجیح می دهند، گفتمان حق طلبی و عدالت خواهی را بر نمی تابند و صدای تشکل های اسلامی را خفه می کنند، تشکلی که ریشه در تاریخ انقلاب دارد و در روزهای خوب و بد پشتیبان حریم ولایت بوده است، تشکلی که تنها با خط اصیل انقلاب را داعیه دار است، نه از آن دسته تشکل های قارچ گونه که با بخشنامه های دولتی و بنا بر منافع حزبی شکل می گیرند و زوال می یابند.

ما دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های استان آذربایجانشرقی ضمن محکومیت این اقدام ناشایست، وجود و تکرار این چنین تصمیمات را نشان از وابستگی و سیاسی کاری مدیران می دانیم و از همه دلسوزان نظام و انقلاب در استان آذربایجانشرقی علی الخصوص نماینده محترم ولی فقیه در استان خواستار مساعدت و دستگیری از جوانان انقلابی را در دانشگاه های استان داریم. جوانانی که تفکر و راست و چپ را برنتابیده اند و پایبند ارزش های نظام و پیشرو شکل گیری تمدن نوین اسلامی اند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.