دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان‌شرقی:

وضعیت اغلب واحدهای واگذار شده به بخش خصوصی بحرانی است

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ استان مربوط به بحث واگذاری‌ها از محل اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است .

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از ایسنا، سخاوت خیرخواه اظهار کرد: در مجموع ۲۸ واحد تولیدی در استان به بخش خصوصی واگذار شده است که وضعیت ۲۰ واحد از آن‌ها بحرانی است.

وی افزود: عدم توجه به اهلیت صنعتی در واگذاری واحدهای بزرگ تولیدی استان، موجب آسیب جدی این صنایع شده و از طرفی طی سال‌های گذشته بیشترین وقت صرف رفع مشکلات جاری اینگونه شرکت‌ها شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت بلبرینگ سازی تبریز یکی از همین واحدهای بحرانی است، اضافه کرد: این واحد تولیدی را شرکت سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن در سال ۹۰ با برگزاری مزایده به قیمت ۷۲ میلیارد ریال به فردی که هیچگونه اهلیت صنعتی ندارد واگذار نمود .

خیرخواه گفت : این فرد چندین برابرسرمایه شرکت به بانک‌ها، امور مالیاتی، بیمه و شرکتهای مختلف دیگر بدهکار است .

وی یکی از تخلفات محرز مالک کنونی شرکت بلبرینگ سازی را واردات بلبرینگ از کشور چین و فروش آن‌ها با برچسب این شرکت اعلام کرد.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان‌شرقی به شرایط مناسب این کارخانه برای بازگشت به رونق قبلی اشاره کرد و افزود: در حالیکه کشور سالانه به حدود ۱۲۰ میلیون عدد بلبرینگ نیاز دارد ظرفیت تولید در این کارخانه تنها شش میلیون عدد در سال است که با تغییرمدیریت میتواند گامی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه بردارد.

خیرخواه از ارائه دو پیشنهاد برای حل مشکل بلبرینگ سازی تبریز به مسولان وزارت صنعت خبر داد و گفت : یکی از پیشنهادات واگذاری مدیریت کارخانه به هیات حمایت از صنایع و دیگری بازپس گیری مالکیت آن توسط شرکت سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن است .

گفتنی است، شرکت بلبرینگ سازی تبریز بزرگترین واحد تولید کننده بلبرینگ در ایران است که با مساحت بیش از ۱۴ هکتار در غرب شهر تبریز واقع شده است و در روزهای گذشته ۲۴۸ پرسنل این شرکت خواستار تعیین تکلیف وضعیت شرکت و پرداخت حقوق معوقه سه ماهه خود بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.