بیگی خواستار شد:

عاملان حفاری بنای ارک تبریز مورد پیگرد قانونی قرار گیرند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو خواستار پیگرد قانونی عاملان حفاری در محوطه بنای تاریخی ارک تبریز شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  احمد علیرضا بیگی در حاشیه نمایشگاه مطبوعات تهران در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در اصل هرگونه‌ کارهای عمرانی در اطراف آثار تاریخی منوط به صدور مجوز سازمان میراث فرهنگی است.

وی ادامه داد: اگر میراث مجوز داده است خطای بزرگی مرتکب شده و اگر شهرداری بدون مجوز اقدام به اجرای عملیات عمرانی کرده باز خطای بزرگی است و باید مورد پیگیری قانونی قرار گیرد.

عضو فراکسیون مناطق ترک‌نشین مجلس شورای اسلامی در خصوص مخالفت عده‌ای با ایجاد این فراکسیون گفت: آنان فلسفه تشکیل فراکسیون را نمی‌دانند، حضور ما در فراکسیون به معنای فراهم کردن بستر لازم برای توسعه مناطق است. در مجلس شورای اسلامی عدد رای تعیین کننده است که اولویت در کدام بخش‌ها متمرکز شود‌‌.

وی اضافه کرد: فصل مشترک تعداد زیادی از استان‌ها فرهنگ و زبان ترکی است ولی گاها به دلیل عدم هماهنگی‌های لازم توسعه مناطق با مشکل مواجه می‌گردد. برای مثال احداث آزادراه می‌تواند ۴ استان زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل را به هم وصل کند و فرصت‌های اقتصادی فراوانی را به ارمغان آورد. اگر تجمیع رای داشته باشیم می‌توانیم  شمال‌غرب کشور را توسعه دهیم یا دیگر مناطق را. ما دنبال رفاه مردم خود هستیم و این با تجمیع رای و تاثیرگذاری در کمسیون‌ها و صحن علنی مجلس ممکن است‌.

بیگی ادامه داد: کار باید در بسترهای قانونی قرار گیرد و باعث هم‌افزایی شود. ما فارغ از تعلقات سیاسی و حزبی دل در گرو توسعه مناطق خود داریم و می‌توانیم با استفاده از پتانسیل‌های قانونی باعث توسعه این مناطق شویم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.