نائب رئیس مجلس شورای اسلامی؛

افراد باید در جامعه بدون واهمه حرف خود را بزنند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای کسی که حرف خود را می‌زند مشکلی ایجاد شود، گفت: اگر سخن کسی را خوب شنیدید خدا به خاطر این برخورد رحمت خود را بر شما نازل می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، مسعود پزشکیان در بیست و هفتمین همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران که پیش از ظهر امروز در کرج برگزار شد اظهار داشت: هر کس در جامعه باید ‌بتواند بدون واهمه حرف خود را بزند و برای این فرد بعد از حرف‌زدن مشکل ایجاد نشود.

وی افزود: اگر کسی بلد نباشد حرف بزند و به اشتباه سخنی بیان کند نباید با وی برخورد و برای این فرد مشکل ایجاد شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای کسی که حرف خود را می‌زند مشکلی ایجاد شود، بیان کرد: اگر سخن کسی را خوب شنیدید خدا به خاطر این برخورد رحمت خود را بر شما نازل می‌کند و بر خودش واجب می‌داند که به شما ثواب و پاداش تحمل و برخورد خوب با مردم عطا نماید.

نماینده مردم تبریز، اسکو ‌و آذرشهر با بیان اینکه باید با زبان خوش و با اخلاق با مردم برخورد شود عنوان کرد: برخورد با مردم باید منصفانه و به دور از حب و بغض باشد.

وی اظهار داشت: سوالی که در جامعه وجود دارد این است که آیا ما اینگونه هستیم که با یک بررسی ساده از جامعه می‌توان در این باره به جواب رسید.

پزشکیان با بیان اینکه چرا باید وکلای ما بترسند که اگر این قانون بیاید فردا ممکن است نتوانند حرف بزنند، افزود: اگر وکیل در جامعه بترسد که حرف بزند وای به حال آن جامعه؛ باید این دغدغه در هر چهارچوب قانونی که طراحی می‌شود برداشته شود.

وی افزود: باید حق مظلوم و دادخواهی بی‌هیچ واهمه‌ای از ظالم ستانده شود و در چنین شرایطی می‌توان ادعا کرد که جامعه اسلامی هستیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این باره حضرت علی(ع) الگو و پیشوای ما است، گفت: حضرت علی(ع) انسانی بود که در اوج قدرت با یک محکوم در یک میز می‌نشیند و اجازه نمی‌دهد به اسم دیگری وی را صدا بزنند و وقتی محکوم می‌شود تمکین می‌کند.

وی با بیان اینکه امیدواریم شرمنده شهدا و همه کسانی که وجود خود را برای حفظ انقلاب گذاشته‌اند، نشویم، گفت:همه باید بدانیم که خدمتگذار مردم در عمل و نه در شعار هستیم و گرفتاری مردم را حل و تلاش کنیم که به حرف مردم گوش و در مقابل خواسته آنها پاسخگو باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.