بیگی:

تعرفه پایین تراکتور واردات آن را مقرون صرفه کرده است / چرا فاینانس اتوبان تبریز- بازرگان متوقف شد؟

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم، با اشاره به واردات بی‌رویه تراکتور با وجود تولید داخلی با کیفیت، تصریح کرد: چرا تراکتور مشمول تعرفه خودرو نیست؟

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، احمد علیرضابیگی امشب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی (عاشورا) که با حضور وزیر کشور در تالار استانداری برگزار شد، با تأکید بر اینکه تولید ملی باید پشتوانه پول ملی قرار گیرد، اظهار داشت: بسیاری از عوامل از جمله غیرواقعی بودن نرخ ارز، تولید داخلی را در مقرون‌به‌صرفه بودن و قابلیت رقابت مشکلاتی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه به واحدهای تولیدی تسهیلاتی را دادیم ولی به دلیل عدم تحریک تقاضا و نبود بازار، مشتری ندارند، افزود: این وام‌ها به مشکلات آنها افزوده می‌شود و بدهی پشت بدهی به وجود می‌آورد. 

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در ادامه با اشاره به واردات بی‌رویه تراکتور با وجود تولید داخلی با کیفیت، تصریح کرد: چرا تراکتور مشمول تعرفه خودرو نیست؟

وی ابراز داشت: تعرفه واردات خودرو ۵۵ درصد است ولی تعرفه ۵ درصدی تراکتور تشویق واردات تراکتور است.

بیگی با اشاره به مشکلات کارخانه فولاد بناب که بدهی آنها مستهلک نمی‌شود، خاطر نشان کرد: در کارخانه فولاد بناب، ۷۵۰ نفر در معرض از دست دادن شغل خود هستند که باید برای رفع مشکلات آن اقدام کرد.

نماینده تبریز در پایان، با انتقاد از توقف احداث آزادراه تبریز-بازرگان، تصریح کرد: فاینانس آزادراه تبریز بازرگان که رئیس‌جمهور مملکت کلنگ آن را زده، متوقف‌شده و هیچ اتفاقی نیافتاده است.

وی خاطر نشان کرد: در مورد این موضوع به مردم نمی‌توانیم جوابی بدهیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.