غرضی:

نقدینگی ۴۷۰هزار میلیاردی دولت قبل در این دولت هزارهزار میلیارد شده است

وزیر اسبق دولت سازندگی با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت یازدهم گفت: اگر عمری باقی باشد در انتخابات سال ۹۶ شرکت خواهم کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، «سیدمحمد غرضی» وزیر اسبق دولت سازندگی در بازدید از غرفه باشگاه خبری توانا در نمایشگاه مطبوعات و در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب با بیان اینکه در انتخابات ۹۲ نیز این را گفتم که روش‌های دولت‌های گذشته در اقتصاد همگی منجر به فاصله قاعده و رأس جامعه شد گفت: روش‌هایی هم که دولت روحانی به کار گرفته است غیر از همان روش‌های دولت قبل نبوده و بنابراین به همان گرفتاری‌ها دچار شده است.

وی افزود: اعداد و ارقام نشان می‌دهد که مشکلات اقتصادی نه تنها کم نشده، بلکه بیشتر شده‌‌است.

غرضی با تاکید بر اینکه دولتی که بیش از درآمدش هزینه کند فاصله‌ای بین قاعده و رأس جامعه ایجاد می‌کند گفت: اگر چنین اتفاقی بیفتد قدرت سیاسی تضعفیف می‌شود و این روش‌های گذشته باعث تضعیف قدرت سیاسی شده و دولت‌ها از قدرت انقلاب استفاده کرده‌اند ولی به قدرت انقلاب نیافزوده‌اند.

وزیر اسبق دولت سازندگی ادامه داد: ارزیابی من این است که انتخابات به صورت فرار از شخصی به شخص دیگر صورت می‌گیرد و تغییر خاصی در رویکرد دولت‌ها انجام نمی‌شود.

غرضی با بیان اینکه از دولت قبل فاصله گرفته‌ایم ولی دولت جدید همان روش قبل را ادامه می‌دهد گفت: شاهدیم که فقط افراد این دولت متفاوت از دولت قبل هستند ولی همان روش‌ها به کار گرفته می‌شود فلذا خود روحانی هم وضع اقتصاد را مناسب نمی‌داند و می‌گویند مردم احساس نمی‌کنند که برجام مفید بوده است.

وی با اشاره به آمار و ارقامی که در روزنامه‌ها و رادیو تلویزیون بیان می‌کنند تورم کاهش یافته است،گفت:تا وقتی که جامعه این کاهش را احساس نکند، ارائه آمار فایده‌ای ندارد.

غرضی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، تصریح کرد: اتفلاق جدیدی نیفتاده است و در حالی که جلوی رشد تورم گرفته شده ولی وقتی که به نقدینگی نگاه می‌کنیم شاهدیم که نقدینگی در دولت قبل ۴۷۰هزار میلیارد بود ولی در این دولت بیش از هزار هزار میلیارد است.

وی در پایان افزود: ما گوشت را در دولت قبل ۲۵ هزار تومان می‌خریدیم اکنون ۴۵ هزار تومان می‌خریم ولی امروز حتی نمی‌توان ساندویچ ۱۰هزار تومانی سال ۹۲ را با همان قیمت خرید.

غرضی در پاسخ به این سوال که آیا قصد شرکت در انتخابات ۹۶ را دارید گفت: من در این ۳۰ سال در خدمت انقلاب بوده‌ام و اگر عمری باقی باشد سال ۹۶ هم در انتخابات شرکت خواهم کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.