سفیر ایران در باکو خبر داد:

شهردار تبریز پیشنهاد ساخت بیمارستان در جمهوری آذربایجان را داد

سفیر جدید ایران در آذربایجان با بیان این که ایران در آذربایجان بیمارستان می سازد گفت: مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک داروسازی ایران و آذربایجان نیز در طی ۲ هفته آینده انجام خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  پایگاه خبری ترند نوشت، جواد جهانگیرزاده، سفیر جدید ایران در آذربایجان گفت، کشورش قصد دارد بیمارستانی در آذربایجان احداث نماید.

وی گفت، این بیمارستان به ابتکار روسای جمهور ایران و آذربایجان و شهردار تبریز ساخته خواهد شد.

جهانگیرزاده خاطرنشان کرد که مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک داروسازی ایران و آذربایجان در طی ۲ هفته آینده انجام خواهد شد.

جهانگیرزاده گفت:«ایران و آذربایجان مشکلی در زمینه های اقتصادی و سیاسی ندارند… روسای جمهور ایران و آذربایجان در طی ۳ سال ۷ بار دیدار کرده اند که این در حوزه خزر منحصر به فرد است.»
«دو کشور قصد دارند تعدادی از پروژه ها را اجرایی کنند اما این مستلزم زمان است… ما امیدواریم پروژه های مشترک به توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور کمک کند.»

جهانگیرزاده همچنین گفت که شهردار ارومیه قرار است ماه آینده به آذربایجان سفر کند و شاهین مصطفایف، وزیر اقتصاد آذربایجان نیز قبل از پایان سال ۲۰۱۶ به ایران سفر خواهد کرد.

باکو میزبان کنفرانس «فرصت های سرمایه گذاری ایران و آذربایجان» است. بیش از ۱۰۰ تاجر از دو کشور در زمینه های حمل و نقل، انرژی، صنعت، بهداشت و درمان، مالی، فن آوری اطلاعات و ارتباطات و گردشگری در این کنفرانس حضور دارند.

حجم مبادلات تجاری بین ایران و آذربایجان در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۶ به ۱۳۷.۶۵ میلیون دلار رسید، که بیش از ۱۰۲ میلیون دلار آن مربوط به کالاهای ایرانی وارداتی به آذربایجان بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.