امام جمعه تبریز:

آمریکا مواضع خود را در مورد اسلام تغییر نمی‌دهد / تشکیل دفتر اتحادیه اروپا در تهران سبب شکل‌گیری لانه جاسوسی غربی‌ها است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: بر اساس برخی از اخبار رسانه ها مبنی بر تشکیل دفتر اتحادیه اروپا در تهران در چند ماه آینده، نباید اجازه تشکیل این دفتر توسط دولت صادر شود.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله محسن مجتهدشبستری در خطبه‌های نماز جمعه شهر تبریز اظهار داشت: به عقیده دلسوزان انقلاب اسلامی تشکیل دفتر اتحادیه اروپا به صلاح جامعه اسلامی نیست چرا که در آینده به لانه فساد و جاسوسی برای غربی‌ها در ایران تبدیل می‌شود.

وی افزود: دو تابعیتی‌ها که مسیرشان غرب گرایی است و در سوگندنامه‌هایشان تاکید شده به نفع منابع آمریکا و انگلیس کار کنند، در صدد تشکیل این دفتر هستند.

امام جمعه تبریز با اشاره به ضرر‌های گشایش دفتر اتحادیه اروپا در تهران تصریح کرد: این دفتر به بهانه حمایت از حقوق بشر از مخالفان نظام، منکران قصاص اسلامی، همجنسگران، اعطای بورسیه تحصیلی به برخی اشخاص برای حمایت از حقوق بشر غربی و سعی در بهبود روابط ایران و اسرائیل تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه فریب لبخند غرب را نباید خورد، اظهار داشت: گشایش این دفتر هیچ گونه ضرورتی ندارد چرا که برخی از قدرت‌های اروپایی نیز در این اتحادیه عضویت ندارند.

آیت الله مجتهدشبستری در ادامه با بیان اینکه تمام کشورهای اروپایی در ایران سفارتخانه دارد، ادامه داد: تشکیل دفتر اتحادیه اروپا هیچ لزومی ندارد و همه مردم ایران از دولت خواستار است تا با تأسیس این دفتر، اجازه افتتاح مرکز باج گیری را صادر نکند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به انتخابات اخیر آمریکا اظهار داشت: پس از چالش‌ها و افشاگری‌های فراوان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان یکی از پدیده‌های کم نظیر در تاریخ معاصر کشورها صورت گرفت که این انتخابات، نشانگر نارضایتی از هردو نامزد بوده و در پایان نیز از میان بد و بدتر، بد را انتخاب کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه این انتخابات نشانگر نارضایتی مردم آمریکا بر علیه فساد اخلاقی و اقتصادی و ساختار حاکمیتی این کشور است، ادامه داد: این انتخابات از هر انتخاباتی برای آمریکا شرم آور بوده و مردم آمریکا نیز اثرات این انتخابات را به عینه می‌بینند.

وی با اشاره به پیروزی ترامپ تصریح کرد: انتخاب این فرد به معنی خسته شدن آمریکایی از سلطه گران سیاسی بود که با شعارهای عوام پسندانه توانست رأی اکثریت را به دست آوردند؛ البته این فرد نیز سودای مبارزه با سیستم حاکمیتی سعودی‌ها را در سر دارد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه مواضع آمریکا نسبت به اسلام تغییر نمی‌کند، اظهار کرد: آمریکا به دلیل همپایی با رژیم صهیونیستی مواضع خود را در مورد اسلام تغییر نمی‌دهد و در این رابطه تغییر اساسی بوجود نخواهد آمد اما مسئولان آمریکایی متوجه این مسئله باشند که اگر توافق نامه برجام را تعلیق کنند، گزینه‌های دیگری در مقابل آن‌ها اجرا خواهیم کرد.

آیت الله مجتهدشبستری در خاتمه به وقایع ۲۴ آبان ماه اشاره کرد و افزود: باید آثار ارزشمند حضرت علامه طباطبایی که در جهان شیعه و جهان اسلام تاثیرگذار بوده، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.