استاندار ایلام:

مشکل آب سرویس‌های بهداشتی مرز مهران برطرف می‌شود

استاندار ایلام گفت: مشکل افت فشار آب سرویس‌های بهداشتی مرز مهران برطرف می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  محمدرضا مروارید در گفت وگو با خبرنگار تسنیم  اظهار داشت: تا ظهر امروز شاهد عبور ۶۰ هزار نفر از زائران اربعین از مرز مهران به سمت عراق بودیم.

وی با بیان اینکه به دلیل تعداد زیاد سرویس های بهداشتی و استفاده همزمان از این تعداد سرویس ها گاهی آب این سرویس ها قطع می شود، افزود: برای برطرف کردن این مشکل امروز مقرر شد که پمپ در این محل نصب شود تا فشار آب افت پیدا نکند.

استاندار ایلام با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۰ هزار نفر از مرز مهران وارد کشور عراق شده اند، عنوان کرد: با توجه به نوع سیستم‌هایی که در گیت های مرز مهران وجود دارد هر ۳ ثانیه یک نفر زائر از گیت های ما در مرز مهران عبور می کند.

وی با بیان اینکه سرعت انجام کار عبور زائران در گیت های ایرانی و عراقی متفاوت است، خاطرنشان کرد: در گیت های عبور عراق هر ۳۰ ثانیه یک نفر عبور داده می شود و همین موضوع سبب کندی تردد می شود.

مروارید با بیان اینکه مرز مهران مشکلی در زمینه زیرساخت ها دارد، تصریح کرد: ما آماده پذیریش ۱۵۰ هزار زائر در هر شبانه روز هستیم.

وی افزود: هیچ گونه مشکل امنیتی در مرز مهران وجود ندارد و زائرانی که مایل باشند از مرز مهران عبور کنند می توانند به مهران مراجعه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.