رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای اسلامی کلانشهر تبریز:

تبریز از عدم استحکام بناهای خود به هنگام زلزله نگران است

بناهای در دست ساخت در تبریز نیاز ضروری به دقت و نظارت دارد تا به هنگام هر زلزله‌ای تبریز و شهروندانش نگران آسیب های آن نباشد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدباقر لطفی، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: نگرانی‌های بسیار زیادی در خصوص استحکام بخشی و نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهری و بناهای مسکونی وجود دارد که دقت و هوشیاری بیش از پیش نهادهای قانونی و تأثیرگذار همچون شهرداری، سازمان نظام مهندسی و اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی را می‌طلبد.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: تبریز با زلزله و عواقب ناگوار آن آشناست. در گذشته دور و نزدیک بارها در تبریز زلزله شده و خسارت‌های زیادی به بارآورده است و تنها راه مقابله با این بلیه طبیعی بالابردن استحکام و مقاومت بناها است.

لطفی تأیید کرد : بدیهی است وظیفه ما نسبت به بناهای ساخته شده قبلی استحکام بخشی و رعایت برخی نکات ایمنی و نسبت به بناهای در حال ساخت نظارت و دقت کافی در طراحی، مهندسی، اجرا و استفاده از مصالح مناسب و استاندارد است.

نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به پروژه‌های در حال ساخت توسط شهرداری اضافه کرد: وظیفه شورای اسلامی شهر و شهرداری نظارت قوی و موثر بر ساخت پروژه‌های شهری با مصالح استاندارد و مبارزه با سهل‌انگاری و نادیده گرفتن ضوابط و قوانین توسط عوامل انسانی است.

محمدباقر لطفی عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در پایان تأکید کرد: زلزله امروز صبح تبریز تذکر و تلنگر جدی بر این نقطه ضعف بناهای شهر تبریز است و شورای اسلامی به خصوص کمیسیون تحقیق و نظارت و کمیسیون عمران وظیفه دارند تا برای اعمال ضوابط و قوانین در توسعه ساخت و سازهای شهری اقدامات مقتضی را مبذول دارند و امید آن داریم که شاهد وقوع این نوع بلایا در شهرمان نباشیم زیرا شهر و بناهای ما استحکام لازم برای مقابله با این نوع بلایا را ندارند.

گفتنی است صبح روز دوشنبه زلزله‌ای با قدرت ۴ ریشتر شهر تبریز را لرزاند و مردم نگران و سراسیمه ، ساعت‌های اول روز را با ترافیک شدید در مناطقی چون باغمیشه و رشدیه آغاز کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.