معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

طرح‌های نیروگاهی آذربایجان‌شرقی را مثل گوشت قربانی توزیع کردند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در بحث تامین انرژی نیز، با سرمایه گذاران خارجی وارد مذاکره شدیم که در نهایت با یک سرمایه گذار خارجی برای تامین ۳ هزار مگاوات برق به توافق رسیدیم اما متاسفانه این طرح نیز از سوی تهران، تقسیم بندی و مثل گوشت قربانی بین استان های مختلف توزیع شد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل  از ایرنا، محمدصادق پورمهدی عصر دوشنبه در جلسه شورای فنی استان اظهار کرد: ساخت این بزرگراه با سرمایه خارجی، اشتغال زایی، رونق در خرید و فروش مصالح و دیگر بخش ها را می توانست به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه توجه به زیرساخت ها از جمله بخش حمل و نقل، جاده و راه آهن از عوامل موثر در توسعه است گفت: استاندار برای اجرایی شدن این طرح بزرگ، ۸۰ بار به تهران سفر کرد که متاسفانه به نتیجه نرسید و فرصت بزرگی برای استان و کشور از دست رفت.

طرح بزرگراه تبریز – بازرگان که قرار بود از سوی شرکت ترکیه ای و با سرمایه گذاری ۶۵ درصدی از سوی این شرکت اجرایی شود به گفته مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی به دلیل اختلاف در سود میان سرمایه‌ گذار خارجی و وزارت راه و شهرسازی متوقف شد.

پورمهدی خاطرنشان کرد: در بحث تامین انرژی نیز، با سرمایه گذاران خارجی وارد مذاکره شدیم که در نهایت با یک سرمایه گذار خارجی برای تامین ۳ هزار مگاوات برق به توافق رسیدیم اما متاسفانه این طرح نیز از سوی تهران، تقسیم بندی و مثل گوشت قربانی بین استان های مختلف توزیع شد.

وی افزود: البته در دیداری که با وزیر انرژی در این خصوص داشتیم وی قول مساعد داد تا نیروگاه های هریس، سهند و صوفیان با ظرفیت تولید ۲ هزار مگاوات برق ساخته شود که البته به دلیل تامین نشدن گاز مصرفی نیروگاه صوفیان، این طرح نیز فعلا بلاتکلیف است.

وی با بیان اینکه برای انجام کارهای بزرگ در استان، در گام اول با مشکل تامین برق مصرفی مواجه هستیم اظهار کرد: در گذشته صنعت توسعه نداشته و به صنایع نیز برق نداده ایم و با توجه به اینکه تولید برق بر اساس نیازهای جامعه بوده لذا پیشرفت محسوسی در تولید برق در استان روی نداده است.

معاون استاندار همچنین از عدم حضور مدیران کل دستگاه ها در جلسه شورای فنی استان انتقاد کرد و گفت: این شورا بالاترین مرجع تصمیم گیرنده در زمینه توسعه است لذا نیاز است شخص مدیران کل در این جلسه حضور داشته باشند.
پورمهدی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار اجرای نمای ایرانی اسلامی در ساختمان های دولتی و تسری آن به بخش خصوصی شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.