حسین طلا:

تیترهای روز انتخابات آمریکا بازتاب نگرانی آن‌هایی بود که دستاوردی جز برجام «نارس» نداشتند

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: تیترهای برخی رسانه‌های داخلی در روزهای منتهی به انتخابات آمریکا بازتاب نگرانی کسانی بود که دستاوردی جز برجام «نارس» نداشتند.

به گزارش تبریز بیدار ، حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس نهم در گفت‌وگو با فارس  درباره انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا گفت: ما با کشوری طرف حساب هستیم که در امورات داخلی ما دخالت کرده است و خیلی‌ها او را به عنوان گروه مرجع قبول کرده بودند اما امروز فاش شد که ماهیت، فکر و عملکرد آنها چه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در طول دو سال مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا هر چیزی به جز برنامه از سوی نامزدها شنیده شد، اظهار داشت: فساد اخلاقی، فرار از مالیات، اختلاس، بی اعتمادی و … در این کمپین مشاهده و شنیده شد.

طلا گفت: آن الگویی که عده‌ای به در باغ سبز نشان دادن آن دلخوش کرده بودند این است که در انتخابات آمریکا دیدیم و آن چیزهایی است که خودشان گفتند و نه ما و جالب است که هنوز عده‌ای می‌کوشند چهره آمریکا را روتوش کنند.

وی با اشاره به شعار یک جریان سیاسی در داخل کشور بر مبنای گستردن سفره مردم، چرخش توأمان صنعت هسته‌ای و کارخانه‌ها، ایجاد اشتغال، تعامل بیشتر با دنیا و افزایش اعتبار پاسپورت ایرانی در دنیا خاطرنشان کرد: آیا امروز می‌توان از میزان تحقق این وعده‌ها ارزیابی ارائه داد؟

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: آمار اشتغال که کاهش یافته، چرخ صنعت کشور کُند و بعضاً متوقف شده، توانمندی هسته‌ای ما دچار مشکل شده، بخش عمده‌ای از سرمایه و مایملک ما در قصه برجام از دست رفته است، چرا که ما ثمن بخس را پرداخت کردیم ولی در ازای آن جنسی نگرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: وزیر خارجه همین دولت فعلی حاکم بر ایالات متحده که به زعم دولتمردان ما پای وعده خود می‌ایستند، اعلام کرد که ما ( آمریکا ) بیش از تعهدات خود در برجام عمل کرده‌ایم.

طلا گفت: ما پرسیدیم چرا سوئیفت باز نمی‌شود و چرا معاملات بانکی انجام نمی‌گیرد؟ اما آنها پاسخ دادند ما بیش از وعده‌های خود عمل کرده‌ایم؛ حال ۷۰ روز دیگر همین تیمی که به ما وعده داده است از کاخ سفید می‌رود و فرد دیگری می‌آید که می‌گوید اساساً این تعهد برای ما الزام‌اور نیست.

وی خاطرنشان کرد: آیا نباید انتخاب و بود یا نبود یکی از دو طرف رقابت در انتخابات آمریکا عده‌ای را در داخل که دستاوردی جز برجام نداشتند نگران کننده باشد؟

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت:‌ آنچه که در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در برخی رسانه‌ها دیدیم بازتاب همین نگرانی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.