معاون شهردار تبریز خبر داد

افزودن ۱۵۰۰ تاکسی جدید به ناوگان حمل‌ونقل تبریز

معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تبریز گفت: تا آخر سال ۱۵۰۰ تاکسی جدید دیگر به ناوگان حمل‌ونقل تبریز اضافه می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، یعقوب وحیدکیا عصر امروز در جلسه شورای ترافیک آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز اجرای طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی‌رانی و اسقاط خودروهای فرسوده اظهار داشت: امسال ۳ هزار و ۶۱۹ نفر در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۹۷۰ پرونده تعیین تکلیف شده و به بانک‌های عامل معرفی‌شده است، افزود: یک هزار و ۵۶۴ پرونده تشکیل‌شده کامل شده و برای ۱ هزار و ۵۰۰ متقاضی پیش فاکتور صادرشده است تا مراحل خرید را طی کنند.

معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تبریز گفت: تا امروز یک هزار و ۳۳۵ نفر پول واریز کرده‌اند که یک هزار ۱۵۷ دستگاه تحویل متقاضیان شده که به همین تعداد تاکسی فرسوده از سیستم حمل‌ونقل خارج شده است.

وحیدکیا با تأکید بر اینکه تا آخر سال ۱۵۰۰ تاکسی جدید دیگر به ناوگان حمل‌ونقل تبریز اضافه می‌شود، ابراز داشت: میانگین طول عمر تاکسی در تبریز، ۸ سال و ۴ ماه است که باید به‌سرعت نسبت به جایگزینی خودروهای بالای این میانگین از رده خارج شود.

وی در ادامه، با بیان اینکه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس گازسوز خریداری شده که ۸۰ دستگاه اتوبوس آن تحویل شده است، خاطر نشان کرد: ۳۸ دستگاه اتوبوس یورو سه ۱۸ متری در حال ترخیص از گمرک بندر است و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیزلی هم تا روز حمل‌ونقل به ناوگان تبریز اضافه می‌شود.

این مقام مسئول شهری خاطرنشان کرد: ۱۷۵ اتوبوس تا دو ماه آینده وارد ناوگان می‌شوند که می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان آلودگی بافت مرکزی تبریز داشته باشد. 

معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تبریز خواستار یک طرفه شدن خیابان مارالان از بلوار آزادی به سمت کمربندی میانی شد و گفت: به دلیل ترافیک بالا، باید این مسیر یک طرفه شود که این مسئله هم در کمیته فنی به تصویب رسیده است. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.