اخبار کوتاه انتظامی آذربایجان شرقی:

کشف بیش از ۷۰ هزار نخ سیگار خارجی در ملکان/کشف کالای قاچاق ۳ میلیارد ریالی در شبستر

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان، از کشف ۷۴ هزار نخ سیگار قاچاق خارجی خبر داد و گفت: ارزش ریالی کالای مکشوفه ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، سرهنگ سهراب شفقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: مأموران انتظامی در حین کنترل خودروهای عبوری به یک خودروی سمند مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از خودروی توقیفی تعداد ۷۴ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در مارکهای مختلف کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان  تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان امر، ارزش ریالی کالای مکشوفه ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است , در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

توقیف یک دستگاه اتوبوس با ۱۵۰ میلیون ریال کالای قاچاق در مراغه     
سرهنگ رضا اصلانی فر با اعلام این خبر اظهار داشت: مأموران یگان امداد شهرستان حین گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شده و دستور توقف دادند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از این اتوبوس مقدار یک هزار و ۳۹۷ ثوب انواع البسه و ۲ دستگاه ماشین لباس‌شویی خارجی قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه، با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالای کشف شده ۱۵۰ میلیون ریال است، اظهار داشت: موضوع برخورد با قاچاق کالا به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و پلیس با تمام قدرت و اقتدار با قاچاقچیان کالا و ارز برخورد خواهد کرد.

توقیف ۲۱ دستگاه موتورسیکلت متخلف در اسکو        
سرگرد محمد نعمتی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و ترافیکی، طرح برخورد با موتورسواران متخلف و هنجارشکن در شهرستان اسکو اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح تعداد ۲۱ دستگاه موتورسیکلت به دلایلی مانند نداشتن مدارک یا کلاه ایمنیراکبان آنها، ایجاد مزاحمت، آلودگی صوتی و هنجارشکنی توقیف و روانه پارکینگ شدند.

فرمانده انتظامی اسکو در پایان ضمن قدردانی ازهمکاری خوب مردم با پلیس، از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک مراتب را در سریعترین زمان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

توقیف خودروی پراید با ۱۱ میلیون ریال خلافی در عجب شیر
سرهنگ رحمان عبدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت:  مأموران پلیس راهور شهرستان دراجرای طرح کنترل ترافیک دورن شهری، یک دستگاه خودروی پراید را به علت تخلف از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی متوقف کردند.

وی افزود: در استعلام انجام‌گرفته از خودروی توقیفی مشخص شد این خودرو ۱۱ میلیون ریال خلافی و جریمه پرداخت‌نشده در کارنامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان عجب‌شیر تصریح کرد: دراین‌ارتباط ضمن اعمال قانون راننده متخلف، خودروی وی نیز برای سیر مراحل قانونی برابر ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات راهور تا زمان پرداخت جرائم معوقه توقیف، و به پارکینگ انتقال داده شد.

وی در پایان ضمن تشکر از رانندگان قانونمند و همکاری آنان با پلیس خاطرنشان کرد: تمام تدابیر و طرح‌های اجرایی با هدف پیشگیری از سوانح رانندگی است و انتظار می‌رود شهروندان با رعایت قوانین و مقررات، پلیس را در اجرای نظم و امنیت یاری کنند.

کشف کالای قاچاق ۳ میلیارد ریالی در شبستر
سرهنگ فریدون حیدری در تشریح این خبر اظهار داشت: به دنبال مبارزه جدی و بی امان با پدیده شوم قاچاق و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، مأموران انتظامی بخش صوفیان حین کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه تریلی حامل بار قاچاق را توقیف کردند. 

وی در ادامه افزود: مأموران دربازرسی از تریلی توقیف شده تعداد دو هزار و ۷۰۰ کارتون انواع بلور و چینی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان شبستر، با بیان اینکه، کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه را ۳ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

باند سارقان موتورسیکلت و قطعات خودرو در بناب متلاشی شد
سرهنگ رمضان الهوردیان در گفت‌وگو با خبرنگاران، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی افزایش وقوع سرقت موتورسیکلت، قطعات خودرو در سطح شهرستان موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات تخصصی و بررسی سوابق افراد سابقه‌دار ۵ سارق حرفه‌ای را در این رابطه شناسایی کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مأموران به‌صورت شبانه‌روزی تردد متهمان را کنترل و طی این تعقیب و مراقبت محل نگهداری اموال مسروقه را شناسایی و سارقان را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی افزود: اعضای این باند که اغلب سابقه‌دار هستند با نشان کردن موتور سیکلت های فاقد سیستم حفاظتی، آنها را در فرصت مناسب سرقت می‌کردند.

سرهنگ الهوردیان بیان داشت: سارقان در بازجویی‌های صورت گرفته به ۴ فقره سرقت موتورسیکلت، ۴ فقره سرقت قطعات خودرو، یک دستگاه خودرو، یک عدد پلاک موتورسیکلت و ۴ فقره سایر سرقت‌ها اعتراف و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بناب در پایان با بیان اینکه بنا به نظر کارشناسان مربوطه، ارزش اموال مسروقه ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: پس ازشناسایی اموال مسروقه و تأیید مالباختگان، اموال به صاحبانشان بازگردانده شد.

زنگ کمپین ۶۰ در آذربایجان شرقی به صدا درآمد 
سرهنگ ناصر میکائیلی در تشریح این خبر اظهار داشت: از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۷ آبان ماه، به‌منظور گرامیداشت قربانیان حوادث و سوانح ترافیکی، مراسم “زنگ کمپین ۶۰ ” توسط پلیس راهور استان و با مشارکت و همکاری معاونت حمل‌ونقل و سازمان ترافیک شهرداری تبریز و آموزش‌وپرورش، در محل کانون فرهنگی تربیتی شهید یاغچیان تبریز برگزار شد.

وی در ادامه افزود: با عنایت به اینکه سرعت وسایط نقلیه نقش اساسی در تصادفات رانندگی دارد و حداکثر سرعت مجاز در معابر شهری ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد، با فرهنگ‌سازی و اجرای کمپین ۶۰،‌ شهروندان می‌توانند با رعایت هرچه بیشتر قوانین و مقررات و رعایت سرعت مجاز در شهر در کاهش حوادث و سوانح رانندگی نقش مهمی ایفاء نمایند.

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی، با به صدا درآمدن زنگ کمپین ۶۰ در مدارس از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۷ آبان، پلیس راهور با هماهنگی و مشارکت سایر سازمان‌های دخیل در امر ترافیک و به‌منظور پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی در تمامی مقاطع تحصیلی، طرح آموزشی را در مورد مسائل ترافیکی به‌صورت ویژه اجرا خواهد کرد.

وی همچنین از اجرای رژه دانش‌آموزی همسان در مدارس توسط مربیان سواد ترافیکی و همچنین اجرای کارناوال در طول هفته خبر داد.

دستگیری سارق خودرو و کشف ۸ فقره سرقت در بستان‌آباد           
پلیس سرهنگ سیاوش علیفام درتشریح این خبر، اظهار داشت: در پی افزایش سرقت خودرو و محتویات داخل آن در شهرستان بستان‌آباد، دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: مأموران یگان امداد در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی، به یک دستگاه خودرو نیسان مشکوک و آن را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بستان‌آباد خاطرنشان کرد: پس از استعلام و اطمینان از سرقتی بودن وسیله نقلیه، راننده را دستگیر و در بازرسی از خودرو تعدادی مدارک هویتی مسروقه را کشف کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: متهم در بازجویی‌های پلیس باوجود شواهد و قرائن کافی چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به سرقت ۲ دستگاه خودرو و ۶ فقره سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

علی فام، در پایان از شهروندان خواست: خودروهای خود را به سیستم ایمنی مجهز کرده و از نگهداری اشیاء و اموال قیمتی، وجه نقد در داخل خودروها خودداریکنند و هرگونه موارد مشکوک را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف لوازم‌آرایشی و بهداشتی قاچاق یک میلیاردی در مراغه       
سرهنگ پاسدار رضا اصلانی فر در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای مبارزه همه‌جانبه با معضل قاچاق کالا در سطح شهرستان، مأموران یگان امداد از فعالیت دو نفر در زمینه نگهداری لوازم‌آرایشی قاچاق در انباری در شهرستان مراغه باخبر شدند.

وی افزود: در تحقیقات پلیس، انبار مذکور شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات ویژه اقلام مذکور حین بارگیری به داخل وانت توقیف شد.

فرمانده انتظامی مراغه، با اشاره به کشف سه هزار و ۶۰۰ قلم انواع لوازم‌آرایشی و بهداشتی و ۳۵ قلم لوازم برقی آرایشی تصریح کرد: برابر نظر کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه یک میلیارد ریال برآورد شده است.

وی بیان داشت: در این رابطه دو متهم نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.