مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

تنبیه بدنی دانش آموز تبریزی محرز نیست

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: شکستگی سر دانش آموز یکی از روستاهای شهرستان تبریز در اثر تنبیه بدنی محرز نیست و به نظر می رسد اتفاقی بوده است.

به گزارش تبریز بیدار ، جعفر پاشایی در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: بلافاصله بعد از شنیدن این خبر، این موضوع در ابعاد مختلف توسط رئیس اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد اداره کل بررسی شد و طبق ارزیابی اولیه خود معلم به همراه مدیر مدرسه و مسئولان ناحیه ۲ تبریز در منزل شخصی دانش آموز حضور یافته و از دانش آموز حادثه دیده دلجویی کرده اند.

وی با بیان اینکه فردی که به عمد کسی را مورد ضرب و شتم قرار دهد نمی‌تواند به خانه فرد مضروب برود، ادامه داد: این معلم دارای ۱۳ سال سابقه در آموزش و پرورش بوده و دانش آموزان از وی راضی هستند و طبق بررسی‌های اولیه هیچ نارضایتی از این معلم گزارش نشده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در تشریح این حادثه طبق ارزیابی اولیه گفت: طبق اطلاعات به دست آمده توسط مسئول بازرسی اداره کل آموزش و پرورش استان با معلم مذکور، این معلم در کلاس درس با بیان اینکه دانش آموزان مقداری در درس خواندن کوتاهی می‌کنید و از درس عقب افتاده‌ایم، به درس دادن مشغول شده است ولی چند نفر از دانش آموزان در کلاس بی‌نظمی و شلوغی کرده اند.

وی افزود: در زمانی که این چند دانش آموز در آخر کلاس در حال بازی و شوخی بودند، معلم برای آرام کردن آن ها به طرف آنها رفته و دست دانش آموز مضروب را می‌گیرد و در یک لحظه صندلی زیر پای دانش آموز سر خورده و تعادل دانش آموز نیز بر هم خورده و سر دانش آموز به قسمت تیز صندلی برخورد می‌کند و همچنین کتف نیز مورد آسیب و ضربه قرار می‌گیرد.

پاشایی با تأکید بر اینکه طبق ارزیابی اولیه توسط مسئول بازرسی که با خود معلم مذکور صحبت شده، بحث تنبیه بدنی منتفی است و چنین چیزی وجود ندارد، اضافه کرد: طبق گفته معلم، وی بعد از آسیب دیدگی دانش آموز را بلند کرده و سر و صورتش را تمیز کرده و به خانواده اطلاع داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اظهارناراحتی خود از بروز چنین حادثه ای برای این دانش آموز، یادآوری کرد: دانش آموز حادثه دیده نیز حرفی از تنبیه بدنی نزده، بلکه گفته سرش به جایی برخورد کرده است.

به گزارش تبریزبیدار، سر دانش‌آموز ۱۵ ساله دبیرستان دانش مایان اولیا از روستاهای اطراف تبریز ۵ بخیه خورده و آثار تورم و کبودی در کمرش نیز دیده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی سه شنبه شب نیز در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که با معلم متخلف برخورد می شود. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.