من صادق هستم(5)؛

درسخوان: عملکرد نجفی باید مورد بررسی علمی قرار گیرد/ شورا هم در برخی موارد مقصر است

درسخوان معتقد است باید کارها و ارزیابی های ما علمی باشد و هر فردی در کنار نقاط قوت، بی شک نقاط ضعفی نیز خواهد داشت.

به گزارش تبریز بیدار ، طی روزهای گذشته برای تکمیل ویژه پرونده “من صادق هستم” که به بررسی نظرات کارشناسی و مردمی عملکرد ۳ سال گذشته شهردار تبریز اختصاص یافته بود، به سراغ فریدون بابایی اقدم و اصغر عابدزاده به عنوان موافقان شهردار (اینجا) و  (اینجا) محمدحسین جعفری منتقد شهردار(اینجا) و ایران آهور به عنوان منتقدی دیگر(اینجا) رفتیم و این بار نیز به سراغ رسول درسخوان از افرادی که رابطه میانه ای با شهردار تبریز دارد رفتیم تا نظرات وی را نیز جویا شویم.


درسخوان معتقد است باید کارها  و ارزیابی های ما علمی باشد و هر فردی در کنار نقاط قوت، بی شک نقاط ضعفی نیز خواهد داشت
.

رسول درسخوان به خبرنگار ما گفت: تبریز شهر بزرگی است و باید ارزیابی علمی صورت گیرد و اگر کسی بخواهد نظری بدهد بی شک نظرات وی کلی و شخصی خواهند بود.

وی افزود: در ابتدا باید ۲ مسئله مشخص گردد که اولا ایشان به برنامه های خود پایبند بودند یا خیر و دوم اینکه موانع موجود بر سر راه وی چه بوده است؟ اما در کل بنده این وضعیت را ایده آل نمی بینم هرچند که گاهی اوقات کارهای نرمالی نیز انجام می دهند که از این جمله می توان به تمیزی شهر اشاره کرد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر همچنین در خصوص مسیرگشایی ها نیز اظهار داشت: انتقادات به جایی در خصوص مسیرگشایی ها وجود دارد  اما باید دقت شود که شورا هم در این قضیه مقصر است چرا که کلیت شورا می توانست جهت حرکتی شهرداری را به سوی مسیرگشایی ها پیش ببرد اما ظاهرا اعضای شورا موافق چنین روندی بوده اند.

وی افزود: در شورای سوم ما مصوب کردیم که اولویت پروژه ها بایستی مسیرگشایی ها باشد و هم شورا و هم شهرداری در آن زمان تمام تلاش خود را در این خصوص انجام دادند اما ظاهرا بدون اطلاع ما برخی دوستان در شورای چهارم جلسه ای گذاشته و اولویت های دیگری را برای شهر تعریف کرده اند.

درسخوان ادامه داد: هر پروژه ای که اجرایی شود به نفع شهر است اما اولویت گذاری در پروژه ها متفاوت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین خاطر نشان کرد: اینکه می گوییم نام تبریز نیز بر سر زبان ها افتاده خوب است، اما همین امر نیز باید با سازو کارهای علمی بررسی شود که در چه جهاتی بوده و چه منافعی برای شهر داشته است و در سال چهارم نیز به نظرم بایستی تفکر علمی را در شهرداری پیاده کنیم تا در کنار افتتاح پروژه های جزئی و اتمام پروژه های قبلی بتوان در این راستا نیز حرکت کرد.

وی همچنین در خصوص نمره خود به عملکرد شهردار نیز گفت: ما به اوراق امتحانی دانشجویان نیز به سختی نمره می دهیم و بنا ندارم نمره خاصی در این خصوص بدهم اما این را نیز باید بگویم هرچند بنده به شهردارشدن ایشان رای ندادم اما تمام تلاش خود را برای کمک به ایشان انجام داده ام.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.