شهردار تبریز در بازدید از «طرح نجات تبریز» عنوان کرد؛

تحکیم بافت ناکارآمد شهری، نیازمند مشارکت عموم دستگاه‌های اجرایی

شهردار تبریز، طرح چهار کیلومتری «نجات تبریز» را از پیچیده‌ترین پروژه‌های سامان‌دهی حاشیه‌نشینی کشور خواند.

به گزارش تبریز بیدار ، صادق نجفی از مراحل اجرایی مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب بازدید کرده و در جریان اقدامات صورت‌گرفته و موانع اجرای پروژه قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید، خاطرنشان کرد: طرح چهار کیلومتری «نجات تبریز» از نظر ابعاد تملک، اقدامات عمرانی و مباحث اجتماعی، از پیچیده‌ترین پروژه‌های حاشیه‌نشینی کشور است که مورد توجه شهرداری تبریز قرار گرفته است.

نجفی، هدف این پروژه را ساماندهی حاشیه‌نشینی و خروج حاشیه شمالی شهر از بن‌بست عنوان و خاطرنشان کرد: زمین‌لرزه چند روز گذشته با مرکزیت تبریز و در عمق کم، بار دیگر ضرورت رسیدگی به وضعیت حاشیه‌نشینی و بافت فرسوده شهر تبریز را هشدار داد.


وی اضافه کرد: شهرداری تبریز علی‌رغم رکودی که در عموم شهرهای کشورهای حاکم است، تحکیم بافت ناکارآمد شهری را مورد توجه قرار داده‌است؛ با این حال، اهداف این برنامه، بدون مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی میسر نیست.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که ظرفیت های عمرانی شهرداری تبریز تمام توان خود را صرف سامان‌دهی حاشیه‌نشینی و بافت‌فرسوده کرده است، یادآور شد: در وضعیت فعلی اقتصاد شهر، این توقع که شهرداری، به عنوان تنها متولی بحث حاشیه‌نشینی تلقی شود، منطقی و چاره‌ساز نیست؛ از این رو، از عموم دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود تکالیف خود را با اجرای کاربری‌های خدماتی، فرهنگی، درمانی، ورزشی و اداری اجرا کنند. 


وی اجرای پروژه ۲۰۰ واحدی ارم را از اقدامات اثرگذار در انتقال حاشیه‌نشینی شمال شهر خواند و افزود: امیدواریم با تحقق زیرساخت‌ها و شرایط لازم، شاهد اقدامات پرشتاب مشابه در سایر حوزه‌های حاشیه‌نشینی شهر باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.