اعزازی مطرح کرد:

انتقاد از استفاده برق رایگان در ویلاهای اطراف شهرهای بزرگ

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از استفاده غیرقانونی و غیرمجاز برق در ویلاهای اطراف شهرهای بزرگ گفت: هفته آینده در جلسه علنی مجلس این موضوع را از وزیر نیرو سؤال خواهم کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس،  ضیاءالله اعزازی ظهر امروز در جمع نشست دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان بناب با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی نظام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی محرومیت‌زدایی از روستاها بود، اظهار داشت: با وجود کارهای بزرگی که انجام شده ولی آنطوری که باید به این موضوع بها می‌دادیم به هدف اصلی خود دست نیافتیم و دلیل آن ناشی از برخی سیاست‌های غلطی است که ناخودآگاه از ناحیه برخی مسئولان انجام شده است.

وی با اشاره به پایین بودن نرخ محصولات تولیدی کشاورزان از جمله انگور، پیاز، گوجه و … تصریح کرد: کشاورزان امسال با مشکلات زیادی روبه‌رو بودند که امیدواریم مسئولان اجرایی و کارشناسان جهاد کشاورزی در راستای رفع مشکلات کشاورزان قدم بردارند.

اعزازی گفت: عدم ثبات قیمت محصولات کشاورزی باعث مهاجرت روستاییان به شهرها شده تا شغل مناسب برای خود دست و پا کنند و این مهاجرت‌ها حاشیه‌نشینی در شهرها را منجر شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: رشد حاشیه‌نشینی در شهرها به حدی رسیده که مقام معظم رهبری نیز از آن به عنوان یک تهدید جدی نام برده‌اند و باید اذعان کرد در نتیجه همان اتخاذ سیاست‌های غلط بود که مهاجرت و به دنبال آن حاشیه‌نشینی رشد کرده‌ است.

وی از زندگی ۱۶ میلیون نفر از جمعیت کشور در حاشیه شهرها خبر داد و تأکید کرد: جا دارد مجلس و مسئولان نظام در این خصوص آسیب شناسی کنند و نباید در جمهوری اسلامی چنین اتفاقی بیفتد.

اعزازی با بیان اینکه ظرفیت‌های لازم در روستاهای ما وجود دارد که مهاجرت برعکس از شهر به روستاها انجام شود؛ تصریح کرد: تحقق این امر مستلزم توجه خاص به بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به مشکل کمبود آب شرب و کشاورزی در کشور خواستار مدیریت استفاده از منابع آب از سوی دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و مردم شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از وظایف اصلی و مسئولیت بزرگ دهیاران فرهنگ‌سازی در روستاهاست.

اعزازی با انتقاد از استفاده غیرقانونی و غیرمجاز برق در ویلاهای اطراف شهرهای بزرگ گفت: هفته آینده در جلسه علنی مجلس این موضوع را از وزیر نیرو سؤال خواهم کرد.

وی گفت: سرمایه‌دارانی که در اطراف شهرهای بزرگ دارای ویلا هستند از برق رایگان و غیرمجاز استفاده می‌کنند و مسئولان وزارت نیرو باید برای جمع‌آوری و قطع برق آنها اهتمام کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس گفت: از محل اعتبارات احیای دریاچه ارومیه طرح فاضلاب روستایی در تمام روستاهای بناب اجرا می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.