امام جمعه موقت تبریز؛

وهابیت و دشمنان نمی‌توانند با هزینه‌های گزاف جلوی نهضت حسینی را بگیرند

امام جمعه موقت تبریز گفت : دشمنان اهل بیت (ع) و وهابیت نمی‌تواند با هزینه پول‌های گزاف جلوی نهضت حسینی را بگیرند چراکه امام حسین (ع) با قیام خود کاری کردند که هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی این سیل جوشان را بگیرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  آیت‌الله حاجی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ما از روسای جمهور امریکا شر دیده‌ایم، اظهار داشت: ایشان همچنین روحیه انقلابی را در واژه‌های توکل به خدا، اعتماد به درون، شجاعت اقدام و عمل، داشتن بصیرت، عمل به توصیه‌های امام خمینی (ره)،  امیدواری به آینده و نترسیدن از دشمن دانستند.

وی افزود: اعتماد به درون یعنی اعتماد به داشته‌های درونی در کشور بدون چشم‌داشت به آنچه از بیرون به ما می‌دهند و باید بدون اینکه برجام چه می‌کند یا چه نمی‌کند، به درون تکیه کنیم.

امام جمعه موقت تبریز، با تأکید بر اینکه در رأس ظلم سرازیر شده در دنیای کنونی، آمریکای جهان خوار قرار دارد، گفت: مهارکننده نیروی ظلم آنها در کشور ما مردم و در میان آنان نخبگانی به نام بسیجیان که در دوران دفاع مقدس هستند و مقطع کنونی نیز آنچه باعث پیروزی ایران شود، دو موضوع مهم وحدت و بصیرت است.

وی ادامه داد: بصیرت سیاسی تنها اختصاص به مسئولان و نخبگان ندارد و بسیاری از افراد معمولی در جامعه هستند که تحلیل دقیق و زیبای آنان در سایه بینش و بصیرت افزایی است و پیشگام این بصیرت بسیجیان به عنوان لشکریان خدا هستند.

آیت‌الله حاجی‌زاده با اشاره به حضور گسترده شیعیان در پیاده‌روی بزرگ اربعین خاطرنشان کرد: هر خلیفه عراق در زمان خود درصدد وارد ساختن ضربه‌ای به قبر و مزار مطهر ابی عبدالله (ع) برآمدند و بر قبر ایشان آب بسته و روی آن زراعت کردند و حتی نقل شده که متوکل ملعون ۱۷ بار قبر شریف ایشان را تخریب کردند.

وی ادامه دادند: دشمنان اهل بیت (ع) و وهابیت نمی‌تواند با هزینه پول‌های گزاف جلوی نهضت حسینی را بگیرند چراکه امام حسین (ع) با قیام خود کاری کردند که هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی این سیل جوشان را بگیرد.

 امام جمعه موقت تبریز با مقایسه جمعیت ۲۰ میلیونی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین، گفت: قیام‌های فراوانی در طول تاریخ شکل گرفت و به‌سرعت از یادها رفت، اما این قیام و نهضت امام حسین (ع) است که هرسال با شور و شوق و طرفدار بیشتر با حضور اهل سنت و حتی غیرمسلمانان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: قیام امام حسین (ع) براساس آموزه‌های قرآنی برای رهانیدن بندگان از جهالت و خارج ساختن بندگان از گمراهی انجام گرفت و این قیام، درس پایمردی و ایستادگی را از قتلگاه کربلا به دنیا اعلام می‌دارد.

آیت‌الله حاجی‌زاده با اشاره به اینکه راه و پرچم سرخ نهضت امام حسین (ع) تا قیامت در اهتزاز است، خاطرنشان کرد: حالت مغناطیسی پیاده‌روی اربعین همه را از سراسر دنیا به کربلای معلی جلب می‌کند و ۸۰ کیلومتر پیاده از کربلا به نجف را بدون هیچ‌گونه خستگی با عشق و ایمان طی می‌کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.