رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی مطرح کرد

عدم تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی آزادراه تبریز- اهر

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه اعتبارات احیای دریاچه ارومیه روی کاغذ مانده است، گفت: اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی آزاد راه تبریز- اهر مصوبه سفر هیئت دولت به استان نیز بعد از گذشت یک و نیم سال تخصیص نیافته است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با فارس،  اظهار داشت: در جلسه اخیری که با دبیر ستاد احیای دریاچه داشتیم، در مورد عدم اختصاص اعتبار در نظر گرفته شده در رابطه با احیای دریاچه ارومیه خبر داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود اعتبارات مواجه هستیم، گفت: تقریبا اکثر پروژه‌های دولتی در حال حاضر به علت کمبود بودجه در حالت نیمه فعال و حتی غیرفعال قرار دارند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو همچنین در خصوص اینکه چرا عدم تخصیص اعتبارات دولتی شامل پروژه راه آهن شمال نشده و ۹۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شده است، گفت: تمام این مبالغ بر روی کاغذ بوده و برای احیای دریاچه ارومیه نیز اعتباری در نظر گرفته شده که آن هم همانند اعتبار پروژه تهران- شمال بر روی کاغذ بوده و این هم ناشی از کمبود اعتبارات دولتی است.

وی با اشاره به اینکه محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز از وضعیت پروژه‌های عمرانی شمال کشور گلایه دارد، گفت: پروژه راه‌آهن رشت ـ انزلی ـ آستارا با توجه به اینکه در منطقه پرترافیک قرار دارد تا به امروز از برنامه پیش‌بینی شده بسیار عقب مانده است.

فرهنگی خاطرنشان کرد: در سفر استانی رئیس جمهور دولت تدبیر و امید به استان اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی به آزاد راه تبریز- اهر در نظر گرفته شد که بعد از گذشت یک و نیم سال نه تنها اعتبار مورد نظر دریافت نشده است بلکه راه‌حل آن را خرید اوراق مشارکت بیان کرده‌اند که با مخالفت پیمانکاران روبه‌رو شد.

وی افزود: اوراق مشارکت تشریفات خود را دارد و پیمانکاران معتقد هستند نمی‌توانند از این طریق هزینه کارگران و سایر مسائل از جمله تهیه مصالح را انجام دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.