قائم مقام وزیر نیرو:

افزایش ۱۰ درصدی قیمت برق با تاخیر اعمال شد

قائم مقام وزیر نیرو گفت: مجوز افزایش ۱۰ درصدی قیمت برق از ابتدای سال جاری دریافت شده بود که این قانون با تاخیر هم اکنون درحال اجرا است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از میزان، ستار محمودی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت برق در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال جاری و با اخذ مجوزهای لازم، ۱۰ درصد به قیمت برق افزوده شد که اعمال این قانون بروی قبوض برق با تاخیر صورت گرفت و در قبوض صادر شده آبان ماه این افزایش قیمت مشاهده شده است.

وی در ادامه به قیمت حق انشعاب اشاره و بیان کرد: درکنار افزایش قیمت تمام شده برق هزینه انشعاب نیز افزایش داشته است.

محمودی با اشاره به اینکه بنا بر قانون هدفمندی اجازه افزایش ۲۰ درصدی قیمت ها را داشتیم تصریح کرد: با تمام این اوصاف قیمت برق تنها ۱۰ درصد افزایش از ابتدای سال داشته و امکان افزایش قیمت تا پایان سال وجود ندارد.

قائم مقام وزیر نیرو درادامه در خصوص وضعیت بارش ها از ابتدای سال ابی جاری گفت:میزان بارش ها تا روز گذشته ۱۳ میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۱ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت ۵۵ درصد کاهش داشته است.همچنین روان آب ها نیز با کاهش ۵ میلیارد مترمکعبی روبه رو هستیم.

وی عنوان کرد: با توجه به کاهش بارندگی های پاییزی که از قبل نیز پیش بینی شده بود،سال پیش رو از لحاظ منابع آبی با مشکل روبه رو حواهیم شد که این امر تاثیر خود را بر روی تولید برق نیز خواهد گذاشت، از همین رو به دنبال مدیریت مصرف هستیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.