نگاهی به تازه‌ترین گفت‌وگوی مسن‌ترین عضو شورای شهر تبریز؛

المیرا خاماچی به اعتبار من در انتخابات شورا پیروز شد/ باندبازی و رفیق‌بازی بر شورا شهر حاکم شده/ چون پیر شده‌ایم ما را وارد بازی نمی‌کنند!

بهروز خاماچی، در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود با یکی از رسانه‌ها، برای اولین بار نسبت به دستگیری‌های شورای شهر تبریز، باندبازی و رفیق‌بازی در شورای شهر و “کبوتران حرم” به اظهارنظر می‌پردازد.

.به گزارش تبریز بیدار ، بهروز خاماچی از آن دست اعضای شورای شهری است که نامش با کتب و تاریخ و فرهنگ تبریز عجین یافته است و کلمه “استاد” به پیشوند غیرقابل انفکاک نام او تبدیل‌شده است.

خاماچی۸۱ ساله است و اکنون سومین دوره حضور او در شورای شهر تبریز است. او در تازه‌ترینگفت‌وگوی خود با نشریه مهدتمدن، به‌صراحت از “گروه‌بندی‌ها و رفیق‌بازی” در شورای شهر انتقاد می‌کند و اظهار می‌دارد که «چون پیر شده‌ایم وارد بازی نمی‌کنند».

تبریزبیداربخش‌های مهم تازه‌ترین گفتگوی استاد خاماچی را برای مخاطبین خود بازنشر می‌کند؛

 به عقیده شخص بنده، اگر بخواهیم منصفانه و عادلانه نگاه کنیم، شورای چهارم تبریز کم‌کاری نکرد. اقدامات گسترده‌ای که برای عمران و آبادی شهر صورت گرفت، کارهای کوچکی نبودند. تلاش برای حل معضل حاشیه‌نشینی و احیای بافت فرسوده، گسترش فضاهای سبز، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای پروژه‌های شهری در راستای اصل  ۴۴ قانون اساسی، کاهش سطح بیکاری استان از طریق فعال ساختن کارگاه‌های عمرانی و … همه و همه در سایه برنامه‌هایی تحقق پیدا کرد که در شورای شهر تدوین می‌شد.

⇐ پس از سال‌ها در موضوع گردشگری تازه غبار فراموشی از روی شهر تبریز کنار رفته و موقعیتی فراهم‌شده است که ما هم در کنار دیگر شهرهای تاریخی کشور، پتانسیل‌های ارزشمندمان را برای جذب گردشگر به میدان بیاوریم.

 (در پاسخ به عدم اظهارنظر در رابطه با دستگیری‌های شورا و شهرداری تبریز…) در این وقایع، دستگاه قضایی استان بر اساس قانون عمل کرد. واقعیت این است که اگر تخلفی وجود نداشت دستگاه قضایی هم‌چنین برخوردی با آنها نمی‌کرد. خود بنده اما تازه زمانی از تشکیل دفتر مشاوران شورای شهر در «برج بلور»  مطلع شدم که این موضوع در صحن شورا مطرح شد و اعضای شورا هم معترض شدند که چرا باید در بیرون از ساختمان شورا چنین دفتری ایجاد شود.

 باید بگویم رابطه خویشاوندی ما تنها در حد اسم باقی‌مانده است. ایشان(المیرا خاماچی) بااینکهمثلاً برادرزاده من هستند اما وقتی همسرم چندین ماه در بیمارستان بستری بود، حتی به خودش زحمت نداد تا با یک تماس تلفنی جویای احوال شود…. باید بگویم المیراخاماچی به اعتبار من در انتخابات شورای شهر پیروز شد و مردم که همیشه به من لطف داشته‌اند، به گمان اینکه او دختر من است به وی رأی دادند، درحالی‌که تنها دختر من در سال ۷۳ در سن سیسالگی فوت کرد است. درباره مسائل مربوط به  شورای شهر و افکار و عقاید هم ما هیچ تناسبی باهم نداشتیم، لذا هیچ‌وقت لازم ندیدم که دراین‌بارهتوضیح بدهم. اما حالا که این سؤال را پرسیدید، توضیح دادم.

 منظور من از کبوتران حرم، آن‌هایی هستند که برای بار اول عضو شورای شهر شده‌اند و همه مزایای شورا را برای خودشان می‌خواهند. ما در شورای سوم، دو بار به ترکیه و یکبار هم به مالزی، چین و ژاپن رفتیم ولی در این دوره چون باندبازی و رفیق‌بازی بر شورا حاکم شد، همه سفرها را کبوتران حرم رفتند!

 تنها یک‌بار پیشنهاد سفر به هامبورگ را به بنده دادند که نپذیرفتم. بعد هم برای اینکه حق‌السکوت بدهند به همراه همسرم  یکشب به مسافرت کیش بردند که آن را هم شرکت پدیده دعوت کرده بود! از اینکه که گروه‌بندی‌ها و رفیق‌بازی گاها در شورا به چشم می‌خوردگلایه‌مند هستم. ما را هم چون پیر شده‌ایم وارد بازی نمی‌کنند!

 من ۸۱ سال سن دارم و اگر وضعیت جسمانی‌ام اجازه دهد برای خدمت به تبریز دریغ نمی‌کنم اما حقیقتاًازلحاظ فکری و روحی خسته‌ام. احتمالاً پسرم که هم بنیه جوانی را دارد و هم تحصیل‌کرده است در دوره بعد به‌جای من در انتخابات شرکت کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.