رویای شیرین مدیریت واحد شهری در شهر اولین ها؛

چاله های پر آب منطقه آخماقیه به استقبال تبریز۲۰۱۸ می رود/آب و فاضلابی که با مدیریت شهری هماهنگ نیست+تصاویر

معاون عمرانی شهرداری منطقه ۷ با اشاره به اینکه در صورت آسفالت ریزی در این شرایط هم پول شهرداری که مال مردم است وهم خود یاری اهالی به هدر خواهد رفت، گفت: اجرای پروژه فاضلاب علاوه بر احیای بهداشت محیطی در محل، باعث افزایش عمر آسفالت ریخته شده خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، در روزهای گذشته تعدادی از شهروند-خبرنگاران تبریزی با ارسال تصاویری از وضعیت نامناسب خیایان ها و پستی وبلندی های مکرر در مسیر حرکت اتومبیل ها که منجر به ایجاد گودال هایی از آب گندیده شده است، از تحریریه این سایت خبری درخواست نمودند تا نسبت به انتشار این تصاویر و آگاهی شهروندان و مسئولین از نحوه زندگی این شهروندان اقدام شود.

این تصاویر که متعلق به محله آخماقیه واقع در جنوب شرق تبریز و در محدوده مدیریتی شهرداری منطقه ۷ قرار دارد، در ساعات اول، با بازخوردهای گوناگونی روبرو گشت.

یکی از این بازخوردها از سوی مسئولین شهرداری منطقه ۷ انجام گرفت که معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۷ تبریز در واکنش به انتشار این خبر، در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به علت عدم آسفالت ریزی و لکه گیری از معابر محله آخماقیه، اظهار داشت: شهرداری منطقه ٧ تبریز از دو سال گذشته پیگیر اجرای فاضلاب منطقه آخمقیه بوده و علی رغم همه گونه اعلام آمادگی برای صدور مجوز حفاری که مدارک کتبی آن نزد شهرداری موجود است متاسفانه آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اقدامی نکرده و نمی کند.

وی افزود: اجرای اسفالت در وضعیت کنونی غیرفنی بوده و با توجه به اسیدی بودن آب، پس از گذشت حداکثر٣ماه از آسفالت ریزی، وضعیت مجدداً به همین حالت باز خواهدگشت و این خسران در بیت المال است.

محمدحسن جداری، با اشاره به اینکه در صورت آسفالت ریزی در این شرایط هم پول شهرداری که مال مردم است وهم خود یاری اهالی به هدر خواهد رفت، گفت: اجرای پروژه فاضلاب علاوه بر احیای بهداشت محیطی در محل، باعث افزایش عمر آسفالت ریخته شده خواهد شد.

معاون عمرانی شهرداری منطقه ۷ با اشاره به اتفاقات روی داده در منطقه برق لامع تبریز گفت: برای نمونه در منطقه برق لامع و دقیقا ۳ ماه پس از آسفالت ریزی شهرداری تبریز، آب و فاضلاب شروع به زدن فاضلاب کرده و آسفالت ها از بین رفتند و دود این بی تدبیری آب و فاضلاب به چشم شهرداری تبریز می رود و ما نمی خواهیم این بلا دوباره در منطقه آخمقیه به سرمان بیاید.

وی با اشاره پیگیری های صادق نجفی و داود امیرحقیان از آب و فاضلاب گفت: متاسفانه آب و فاضلاب اصلا همکاری های لازم را در این زمینه تا کنون انجام نداده و حتی در تاریخ ۵ آبان ماه جناب شهردار شخصا برای رسیدگی به مشکلات اهالی در منطقه ۷ حاضر شدند و با آقای ایمانلو رئیس آب و فاضلاب استان نیز حرف زدند تا مشکلات برطرف گردد اما ایشان در پاسخ به نامه شهردار محترم، نوشتند که در سال آتی این مشکل حل خواهد شد و هنوز ما نمی دانیم این سال آتی چه زمانی است.

لازم به ذکر است عدم همکاری بین نهاد ها و سهل انگاری در انجام وظایف توسط برخی ادارات می تواند خسارات جبران ناپذیری بر اعتماد عمومی مردم بگذارد و مسئولین مورد نظر باید فکری ریشه ای و اساسی را بیندیشند تا آبروریزی تاریخی در سال ۲۰۱۸ برای شهر اولین ها به وجود نیاید. همچنین تحریریه تبریزبیدار آماده دریافت هرگونه توضیحی از سوی مسئولین آب و فاضلاب می باشد.

Image title

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.