فراخوان مقاله

چهارمین همایش قیام ۲۹ بهمن تبریز و مولفه های ماندگاری انقلاب اسلامی

برای روشن ساختن ابعاد مختلف حرکت های انقلابی مردم تبریز در انقلاب اسلامی چهارمین همایش گرامیداشت قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز و مولفه های ماندگاری انقلاب اسلامی برگزار می شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  مسلم اورنگی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استان در گفتگو با این پایگاه خبری، ضمن تبریک هفته بسیج، بیان کرد: رسالت بسیج اساتید،‌ دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی است که در این مهم در این سازمان در راستای روشنگری در فضای دانشگاهی و جامعه اسلامی با برگزاری همایش ها و گردهمایی های علمی صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت: مردم آذربایجان به عنوان بخشی از ایران تاریخی و ایرانیان همیشه سربلند، باعث حدوث حوادث و جریانات مهمی در ایران، منطقه و نظام بین الملل شده اند مانند ایفای نقش اساسی در جنبش مشروطیت، خلق قیام ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ و سهم پر رنگ در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و سایر حوزه مربوط به بقاء عزتمندانه و مقتدرانه نظامی جمهوری اسلامی ایران.

رئیس همایش گرامیداشت قیام ۲۹بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز، با بیان نقش آذربایجان در تاریخ ایران، گفت: بر اساس نقش برجسته آذربایجان و بویژه تبریز در تحولات اساسی ایران معاصر، ضرورت ایجاب می کند که همه نهادهای ذیربط فرهنگی، علمی، اجتماعی و … در خصوص گرامیداشت این اتفاقات و انتقال ارزشها، اقدام مستمر عمیق و دقیق داشته باشند تا از طریق این اقدامات، نسل حاضر نسبت به مولفه های همیشه در صحنه بودن مردم آذربایجان آشنا شده و اتصال اجتماعی و پیوند ایمانی بین گذشته و حال فراهم آید.

وی افزود: با این انگیزه است که سازمان بسیج اساتید استان آذربایجانشرقی با مشارکت معاونت فرهنگی سپاه عاشورا  و همکاری سایر نهادهای آموزشی، فرهنگی و انقلابی اقدام به برگزاری همایش درخور و گرامیداشتی شایسته از قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال ۱۳۵۶ نمود تا این تشخیص و اقدام به هنگام و غیرت و ایمان تبریزیان انقلابی را به نسل فعلی کشورمان و حتی به کشورهای دیگر معرفی نماید.

اورنگی با اشاره به سابقه برگزاری این همایش در سالهای گذشته از تشکیل دبیرخانه دائمی این همایش خبر داد و گفت: امسال  چهارمین دوره از این همایش برگزارمی شود که علاقه مندان و پژوهشگران می توانند با مراجعه به سایت دبیرخانه همایش به آدرس www.29bahmantabriz.com از نتایج و گزارشات و همچنین کتاب مجموعه مقالات همایش های قبلی استفاده نمایند.

رئیس این همایش در پایان اظهار داشت: اساتید و پژوهشگران می توانند مقالات خود را، طبق تاریخ های اعلام شده، فقط از طریق سایت همایش ارسال نمایند.

لازم به توضیح است آخرین مهلت ارسال مقالات تا ۲۰ دی ماه ۱۳۹۵ بوده و محورهای همایش به شرح ذیل می باشد:

  • نقش عنصر ولایت در قیام ۲۹ بهمن تبریز و ماندگاری انقلاب اسلامی
  • تاثیرات فرهنگ عاشورا در انقلاب اسلامی
  • شیوه های پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی
  • نگاهی به مولفه های فرهنگی و اجتماعی پیروزی انقلاب اسلامی
  • قیام ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز و آینده پژوهی انقلاب اسلامی
  • گفتمان انقلاب  جهانی اسلامی تداوم قیام ۲۹ بهمن تبریز

    Image title

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.