آیت‌الله آل هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز:

بسیج در روزهای بحرانی پشتوانه انقلاب است/ موقوفات باقیات صالحات پس از مرگ واقفین است

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه بسیج پشتوانه انقلاب است و در روزهای بحرانی همچون دفاع مقدس و سازندگی نقش موثری داشتند، گفت: بسیجیان عزیز همیشه باید در وسط میدان و گوش به فرمان رهبری باشند.

به گزارش تبریز بیدار ،  آیت الله سید محمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در ۵ آذر برای تشکیل بسیج مستضعفین، اظهار داشت: نهاد بسیج با درایت حکیمانه امام راحل (ره) در سال ۵۸ تشکیل شد و ایشان به درستی برکات خداوند را برای بسیج خواستار شدند و دعای امام (ره) در حق بسیجیان کفایت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بسیج پشتوانه انقلاب است و در روزهای بحرانی همچون دفاع مقدس و سازندگی نقش موثری داشتند افزود: بسیجیان عزیز همیشه باید در وسط میدان و گوش به فرمان رهبری باشند.

امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به فرارسیدن هفته وقف و اهمیت آن در فرهنگ اسلامی، گفت: در زمان پیامبر اکرم (ص) و امیرالمؤمنین (ع) مسلمانان از اموال، املاک و باغ‌های خود را برای کسب ثواب و نفع رسانیدن به مردم وقف می‌کردند چراکه موقوفه‌ها باقیات صالحات پس از مرگ واقفین است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ۷ آذر، روز نیروی دریایی، یادآور شد: نیروی دریایی ارتش در دفاع مقدس و در حال حاضر نقش موثری در تقویت توان نظامی کشور داشت و به ارواح طیبه شهدای عملیات مروارید درود و سلام می‌فرستیم.

آیت الله آل هاشم، با تسلیت درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی و حاج سلیم مؤذن زاده به مردم ولایتمدار کشور و استان اردبیل، خاطرنشان کرد: آیت الله موسوی اردبیلی پس از مدت‌های طولانی از مبارزه و ریاست قوه قضاییه در دهه ۶۰ به حوزه علمیه رفتند و با تأسیس دانشگاه مفید و تربیت طلاب، منشأ خدمات زیادی در حوزه شدند.

وی از هیئات حسینی و مداحان مخلص از باب برگزاری باشکوه عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) تشکر و قدردانی کرد و از آنان خواست تا در عزاداری‌های دهه آخر صفر در مشهد، شکوه عزاداری خود را به نمایش بگذارند.

امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به ۲۸ صفر روز رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) در پایان ماه صفر، به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که ما اهل بیت یا با سم یا به وسیله شمشیر به شهادت رسیده‌ایم.

وی همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز، به اهمیت نقش موعظه در تعالیم اسلامی اشاره کرد و افزود: اگر به سخنان و نصیحت‌های خداوند متعال، اهل بیت (ع)، رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و والدین گوش فرا دهیم، باعث سعادت و خوشبختی می‌شود.

آیت الله آل‌هاشم خاطر نشان کرد: سعادت دنیا و آخرت این است که به موعظه، نصیحت و یادآوری به عنوان امر به معروف و نهی از منکر گوش فرا دهیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.