بررسی دیدار/ تراکتور سازی ۲ – ۱ صبای قم

سرخ پوشان تبریزی مقابل حریف خود به برتری رسیدند.

به گزارش تبریز بیدار ، تیم های تراکتور سازی تبریز و صبای قم از ساعت ۱۴:۳۰ امروز در ورزشگاه اختصاصی تیم تراکتور سازی به مصاف یکدگیر رفته بودند که بازی با نتیجه دو بر یک به سود تیم میزبان به پایان رسد.

گل های تراکتورسازی توسط محمد ابراهیمی در دقیقه ۵۴  و محمد ایران پوریان در دقیقه ۶۶ و گل صبا نیز توبسط احمد حسن زاده در دقیقه ۷۱ به ثمر رسید.

داور این دیدار به محمد نوری از تراکتورسازی و سید مهدی حسینی و پویا سیف‌پناهی از صبا کارت زرد نشان داده است.

حدود ۵ هزار نفر از هواداران تراکتور سازی در ورزشگاه حضور داشتند. 

صمد مرفاوی سرمربی به دلیل عدم اعلام پنالتی به صود صبا و همچنین گرفتن خطا به سود تراکتور سازی معترض بود.

ترکیب تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، هادی محمدی، محمدرضا مهدی زاده، محمد ایران پوریان،مهدی کیانی، محمد نوری، سروش رفیعی، شهرام گودرزی، لوسیانو ادینهو (از دقیقه ۷۶- کرار جاسم)، محمد ابراهیمی (از دقیقه ۹۳، محمد نادری) و فرزاد حاتمی

ترکیب صبای قم: حامد لک، پویا سیف پناهی، سید مهدی حسینی (از دقیقه ۷۲- امید جهانبخشی)، کیوان امرایی( ازدقیقه ۸۵- سید علی فاطمی)، هاشم بیگ‌زاده، مهران امیری (از دقیقه ۹۱، بائوج رضایی)، میرهانی هاشمی، حمیدرضا دیوسالار، میلاد ابطحی و احمد حسن زاده و غلامرضا عنایتی

شرح گل:

گل اول تراکتورسازی: محمد ابراهیمی(دقیقه ۵۴) با شوت روی پا توپ برگشت داده شده از روی ضربه سر اشتباه میلاد ابطحی به پشت محوطه جریمه صبا را به سمت دروازه صبا زد که توپ یک بار دیگر با بدن بازیکن صبا برخورد کرده و با تغییر جهت گل اول تراکتورسازی رقم خورد. 

گل دوم تراکتورسازی: محمد ایران پوریان در دقیقه ۶۶ پنالتی‌ای که ابراهیمی برای تراکتورسازی به دست آورده بود را برخلاف جهت دروازه بان صبای قم زد.

گل صبا: حرکت عالی اسلامی از سمت چپ میدان و سانتر او، پس از عبور از روی سر دو مدافع تراکتورسازی به حسن‌زاده رسید و این بازیکن گل تیمش را به ثمر رساند.

شرح بازی

در ابتدای مسابقه هر دو تیم نمایش درگیرانه‌ای ارائه کردند و با جنگندگی در میانه زمین و به ویژه پشت محوطه جریمه صبا قصد داشتند به نتیجه برسند و تاکتیک‌هایشان را اجرا کنند اما مدافعان صبا اجازه خطر جدی روی دروازه تیمشان را ندادند که همین مسئله موجب شد بازی تا دقیقه ۳۰ هیچ خطر جدی روی دروازه‌ها نداشته باشد و تیم صبا که با پنج مدافع کار می‌کرد به خواسته‌اش برسد؛ در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه دوم هر دو تیم حملاتی روی دروازه یکدیگر شکل دادند که دو موقعیت تراکتور جدی بود و می‌توانست تبدیل به گل شود اما واکنش لک و کم‌دقتی ایران‌پوریان موجب شد دو تیم بدون گل زده به رختکن بروند.

با آغاز نیمه دوم آهنگ حمله تراکتورسازی بیشتر شد و بارها بازیکنان این تیم دروازه صبا را از راه دور و ارسال از جناحین تهدید کردند که پس از  ۹ دقیقه فرصت‌های این تیم ثمربخش شد و محمد ابراهیمی روی دفع توپ اشتباه میلاد ابطحی، با شوت روی پایی که در میانه راه دوباره به ابطحی خورد گل اول را برای تراکتور زد؛ شاگردان قلعه‌نویی بعد از این گل دوباره صاحب توپ و میدان بودند و توانستند در دقیقه ۶۶ توسط ایران‌پوریان و از روی نقطه پنالتی به گل برسند؛ صبا که چیزی برای از دست دادن نداشت نمایش هجومی گرفت و موفق شد دقیقه ۷۱ روی حرکت و سانتر خوب اسلامی یکی از گل‌های خورده را توسط حسن‌زاده جبران کند ولی پس از آن با وجود حملات زیاد شاگردان مرفاوی نتوانستند گل تساوی را بزنند و به یک امتیاز برسند.

 

بهترین بازیکن

محمد ایران‌پوریان با گرفتن یک پنالتی نقش مهمی در پیروزی تیمش داشت؛ علاوه بر او کیانی نمایش بدون نقصی در ترکیب تیمش ارائه کرد و با میدان‌داری خوبی که انجام داد در ۳ امتیاز سرخ پوشان تبریزی موثر بود.

اتفاق ویژه

تراکتورسازی با پیروزی مقابل صبا و تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیسِ ۲۳ امتیازی، به صدر جدول صعود کرد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۲۹: سانتر رفیعی از روی کرنر و ضربه سر نوری از بالای دروازه صبا به بیرون رفت.

دقیقه ۳۴: شوت راه دور حسن‌زاده با فاصله زیادی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۵: ارسال تند و تیز حسن‌زاده از روی کرنر را اخباری با شیرجه و پرش بلند دور کرد.

دقیقه ۳۸: ایران‌پوریان با سانتر دقیق به محوطه جریمه، موقعیت جدی ایجاد کرد ولی ضربه سر حاتمی را لک با زیبایی و واکنش سریع به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۱: ضربه کم قدرت حاتمی را لک به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۵: شوت پای راست گودرزی بدون خطر از بالای دروازه صبا تبدیل به اوت شد.

دقیقه ۲+۴۵: خطرناک‌ترین موقعیت نیمه اول در آخرین لحظه اتفاق افتاد که ارسال رفیعی و ضربه سر حاتمی را ایران‌پوریان از زاویه بسته با شوتی بی‌دقت به بیرون زد.

دقیقه ۵۸: کیانی با شوت پای چپ قصد گلزنی از پشت محوطه جریمه را داشت که شوت بی‌دقت او با فاصله زیادی از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۶۸: شوت فنی حسن‌زاده از روی ضربه آزاد را اخباری به طور ناقص دفع کرد و کیانی سراسیمه توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۹: حسن‌زاده کرنری خطرناکی روی دروازه تراکتورسازی ارسال کرد که اخباری توپ را دفع کرد.

حواشی:

 

* مسعود حق‌جو، مدافع صبای قم به دلیل از دست دادن پدر بزرگ خود غائب امروز ترکیب صبا است.

* سعید آقایی و خالد شفیعی از تراکتورسازی و قاسم دهنوی از صبای قم محرومان این مسابقه هستند.

* محسن بنگر به دلیل مصدومیت حضور در این بازی را از دست داده است.

* بازی با تاخیر سه دقیقه‌ای و همچنین یک دقیقه سکوت آغاز شد.

* تماشاگران تراکتورسازی استقبال خوبی از این مسابقه به عمل آوردند.

* در دقیقه یک مسابقه، برخورد دیوسالار و ادینهو در محوطه جریمه صبا صحنه مشکوک به پنالتی را به وجود آورد که البته بازیکنان تراکتورسازی اعتراضی به این اتفاق نداشتند.

* مرفاوی در تصمیمی عجیب عنایتی را به عنوان مدافع آخر به کار گرفته است.

* در دقیقه ۲۳ ، توپ ارسالی حسن‌زاده را اسلامی از مقابل دروازه تراکتورسازی قصد داشت بزند که ایران‌پوریان با گرفتن دست مانع او شد ولی حاج‌ملک اعتقاد به پنالتی نداشت.

* مرفاوی، سرمربی و الهامی، مربی صبا به عدم اعلام پنالتی برای صبا و گرفتن خطا به سود تراکتورسازی معترض شدند.

* دو دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول گرفته شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.