بررسی دیدار/ استقلال ۲ – ۲ گسترش فولاد

استقلال و گسترش فولا به نتیجه تساوی دو بر دو رضایت دادند.

به گزارش تبریز بیدار ، تیم های استقلال و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۶:۲۰ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدگیر رفته بودند که این دیدار با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید. 

گل های این دیدار توسط محسن حسینی (گل به خودی ،۱۴) و کریمی (۲۲) برای استقلال و شیمبا (۴۳) و نقی زاده (۸۰) برای گسترش فولاد گلزنی کردند. 

ترکیب استقلال:

 مهدی رحمتی، لئوناردو پادوانی، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، کاوه رضایی، بختیار رحمانی، مجید حسینی (۸۶ خسرو خیدری)، هرائر مگویان، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی (۸۶ علی قربانی) و محسن کریمی.

سرمربی: علیرضا منصوریان

 ترکیب گسترش فولاد:

 فرناندو دخسوس، محسن حمیدی، مرتضی اسدی، سیدمحسن حسینی، مسعود ابراهیم زاده، علیرضا نقی زاده، مگنو باتیستا، داریوش شجاعیان، یوسف سیدی (۵۰ امین درویشی”۷۸ کوروش ملکی”)، لوسیانو پریرا و رضا خالقی فر (۶۷ محمدرضا خلعتبری)

سرمربی: فراز کمالوند

 

  شرح بازی:

 استقلال برابر گسترش فولاد روز بسیار خوبی را آغاز کرد. شاگردان منصوریان در دقایق ابتدایی بازی، بارها دروازه حریف خود را تهدید کردند و در روزی که محسن کریمی نمایش قابل قبولی از خود ارائه داد، خیلی زود گل اول را وارد دروازه حریف کردند. در ادامه بازی حملات آبی ها ادامه داشت و باز هم محسن کریمی توانست با فرار در عمق، دروازه گسترش فولاد را قبل از فرا رسیدن دقایق میانی نیمه اول باز کند تا برتری آبی ها دو گله شود. گسترش فولاد اما بعد از این گل چهره دیگری داشت و از عقب نشینی استقلال به خوبی استفاده کرد. شاگردان کمالوند در ادامه بر جریان بازی مسلط شدند و توانستند با ضربه پریرا یکی از دو گل خورده را جبران کنند. گسترشی ها این شانس را داشتند تا در پایان نیمه اول گل تساوی را وارد دروازه استقلال کنند اما در این موضوع ناکام ماندند تا نیمه اول با پیروزی آبی های تهرانی به پایان برسد. استقلال در نیمه دوم نیز تیم برتر میدان بود اما بازیکنان این تیم در خط حمله فرصتهای زیادی را از دست دادند. در اواسط نیمه دوم دخسوس، دروازه بان گسترش فولاد، از زمین مسابقه اخراج شد تا آبی پوشان در ۱۵ دقیقه پایانی با یک یار بیشتر برابر حریف خود قرار بگیرند اما استقلال نتوانست از این فرصت مناسب استفاده کند و حتی زمانی که یک یار بیشتر داشت، گل مساوی را دریافت کرد. تلاش های استقلال برای به ثمر رساندن گل سوم بی نتیجه ماند و تعویض های منصوریان نیز کمکی به استقلال نکرد تا آبی ها در نهایت برد مهمی را از دست بدهند.

 

 بهترین بازیکن زمین:

محسن کریمی گل دوم استقلال را وارد دروازه گسترش فولاد تبریز کرد و در گل اول آبی ها نیز نقش پر رنگی داشت. مهاجم جوان آبی ها در این بازی نفر اول استقلالی ها بود و توانست با فرار در عمق دفاع گسترش فولاد، باعث اخراج دخسوس شود. کریمی با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت خود حالا در حضور مهاجمان گران قیمت آبی ها بهترین مهره تهاجمی منصوریان است. نقی زاده، بازیکن گسترش فولاد که گل دوم این تیم را وارد دروازه استقلال کرد، نمایش بسیار خوبی داشت و در جنگهای میانه میدان عملکرد قابل قبولی ارائه کرد.

 

اتفاق ویژه:

گسترش فولاد نزدیک به ۲۰ دقیقه با یک بازیکن کمتر نمایش بسیار خوبی داشت و حتی با یک یار کمتر توانست عقب ماندگی خود را جبران کند. استقلال در این دیدار خانگی با وجود دو گل پیش افتادگی نتوانست در هفته ای که تیم های صدر جدول امتیازاتی را از دست داده بودند، به پیروزی برسد تا همچنان فاصله این تیم با صدر جدول ۸ امتیاز باشد. شاگردان منصوریان در شروع دوباره لیگ در این دیدار خانگی  ۲ امتیازی را از دست دادند که مطمئنا در ادامه فصل به ضرر آنها تمام خواهد شد.

 

 شرح گل:

 

۱-۰(استقلال): پاس عالی کاوه رضایی با فرار عالی محسن کریمی همراه شد و شوت او را دخسوس دفع کرد که در برگشت با برخورد به سید محسن حسینی مدافع تیم فوتبال گسترش فولاد وارد دروازه شد.

۲-۰ (استقلال): در دقیقه ۲۲ این بار امید ابراهیمی محسن کریمی را در موقعیت تک به تک قرار داد و او با یک ضربه دقیق، دروازه دخسوس را برای بار دوم باز کرد.

۲-۱(گسترش فولاد): شیمبا پشت محوطه جریمه استقلال، صاحب توپ شد و در حالی که هیچ کدام از مدافعان استقلال مزاحمش نبودند ضربه اش را وارد دروازه کرد.

۲-۲(گسترش فولاد): در دقیقه ۷۹ محمدرضا خلعتبری یک تنه خط دفاع استقلال را به هم ریخت و پاس کات بک او را نقی زاده وارد دروازه استقلال کرد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۱ : پاس عمقی شیمبا به نقی زاده رسید و ضربه او از سمت راست را مهدی رحمتی به راحتی دفع کرد.

دقیقه ۵ : محسن کریمی در محوطه جریمه بازیکنان گسترش را به هم ریخت اما ضربه او با برخورد به مدافعان گسترش به کرنر رفت.

دقیقه ۱۱ : حرکات ترکیبی استقلال به روی دروازه گسترش چند موقعیت عالی روی دروازه گسترش فولاد درست کرد و شوت نهایی امید ابراهیمی با برخورد به مدافعان حریف راهی به دروازه نبرد.

دقیقه ۱۵ : ضربه شیمبا در موقعیت عالی با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت تا گسترش شانس مساوی کردن بازی را از دست بدهد.

دقیقه ۱۹ : پاس عمقی خالقی فر می رفت که شیمبا را در موقعیت عالی صاحب توپ کند اما مهدی رحمتی با خروج به موقع توپ را دفع کرد.

دقیقه ۳۰ : فرشید اسماعیلی، مدافعان گسترش را از سمت چپ به هم ریخت و پاس کات بک او را کاوه رضایی با ضربه ای بی دقت به بیرون زد.

دقیقه ۳۷ : یعقوب کریمی مدافعان گسترش را از سمت چپ به هم ریخت و ضربه اش با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۴۱ : پادوانی پشت محوطه جریمه چند بازیکن استقلال را دریبل کرد و ضربه اش با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ۱+۴۵: ضد حمله سریع بازیکنان گسترش فولاد و ضربه بی دقت مگنو باتیستا بهترین موقعیت گلزنی را از گسترش گرفت.

دقیقه ۴۸ : ضربه ایستگاهی دیدنی کاوه رضایی با عکس العمل زیبای دخسوس به کرنر رفت.

دقیقه ۴۹ : ضربه خوب کاوه رضایی با برخورد به مدافعان گسترش به کرنر رفت.

دقیقه ۵۲ : شوت کاوه رضایی عرض زمین را طی کرد و راهی به دروازه نبرد.

دقیقه ۵۹: سانتر دقیق مگویان روی سر کاوه رضایی فرود آمد اما ضربه او باز هم با بی دقتی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۱ : پاس داریوش شجاعیان در موقعیت تک به تک به شیمبا رسید اما ضربه چیپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲ : ۲ ضربه متوالی امید ابراهیمی را مدافع گسترش و دروازه بان این تیم دفع کردند.

دقیقه ۶۳ : شوت زیبای فرشید اسماعیلی را دخسوس به زیبایی دفع کرد.

دقیقه ۶۹ : شوت نقی زاده از پشت محوطه جریمه را مهدی رحمتی با واکنشی مناسب مهار کرد.

دقیقه ۷۴ : محسن کریمی در موقعیتی عالی به سمت دروازه فرار کرد اما تکل دخسوس روی سینه او باعث شد داور اخراجش کند.

 

 حواشی:

 

*در حالی تا دقایق دیگر بازی شروع می شود که تماشاگران کمی از این بازی استقبال کرده اند.
*منصوریان پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد.
*منصوریان پیش از آغاز بازی برخورد بسیار گرمی با فراز کمالوند، سرمربی گسترش فولاد داشت.
*هواداران استقلال پیش از شروع بازی، تمام بازیکنان را تشویق کردند.

* مهدی رحمتی با درخواست هواداران استقلال، پیش از آغاز بازی تمام بازیکنان را به سمت آنها برد.

*بازیکنان دو تیم امروز به خاطر سانحه برخورد دو قطار به هم در سمنان یک دقیقه سکوت کردند و بعد از آن بازی آغاز شد.

*با تصمیم نیروی انتظامی مستقر در ورزشگاه آزادی تمام تماشاگران حاضر در طبقه دوم بعد از چند دقیقه از شروع بازی به طبقه اول منتقل شدند.

*تماشاگران استقلال به شدت علیه علی ضیاء، مجری تلویزیونی شعار می دهند.

*تماشاگران استقلال در دقیقه ۲۲ به شدت منصور پورحیدری را تشویق کردند و یاد او را زنده نگه داشتند.

*بعد از گل محسن کریمی هواداران استقلال به شدت پورحیدری را تشویق کردند.

*تماشاگران استقلال به شدت قشقایی را تشویق می کنند. قشقایی همان تیمی است که پرسپولیس را در جام حذفی حذف کرده بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.