در نشست خبری پس از دیدار؛

قلعه نویی: در دقایقی از بازی شانس آوردیم/ در نیمه دوم تغییراتی که دادیم کارساز بود

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تأکید کرد تیمش یک بازی سخت و دشوار را مقابل صبای قم پشت سر گذاشته است.

به گزارش تبریز بیدار ،امیر قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از دیدار مقابل صبای قم در مورد پیروزی دو بر یک تیمش و صعود به صدر جدول گفت: خدا را بابت کسب این پیروزی در یک بازی سخت و درگیرانه شکر می‌کنم. یکی از سخت‌ترین دیدارهای ما مقابل صبا بود. آنها با دوندگی فضا را بستند. در نیمه دوم با تغییر سیستم از عرض زمین بیشتر استفاده کردیم و خدا را شکر به سه امتیاز رسیدیم.

وی ادامه داد: تا قبل از دریافت گل که بچه‌گانه هم بود خوب کار کردیم. بعد از گل تحت فشار قرار گرفتیم. سه امتیاز سخت را گرفتیم. فوتبال مدرنی مقابل تیم سختکوش صبا انجام دادیم حریف با سیستم ۴-۳-۳ بسیار خوب فضا را بستند. همین که این جمعیت در ورزشگاه حاضر می‌شود به بازیکنان شوق می‌دهند. امیدوارم ورزشگاه یادگار هم به زودی مهیای برگزاری بازی شود.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که کرار جاسم در ۲۰ دقیقه حضورش در زمین حاشیه سازی کرد و به داور معترض می‌شد، افزود: خیلی از بازیکنان این کار را کردند اما شدت کار کرار بیشتر بود. مشکل خاصی نبود. او بازیکن بزرگی است این مسائل که حاشیه نیست هر بازیکنی گاهی اعتراض می‌کند.

سرمربی تراکتورسازی در مورد استفاده از مهدی‌زاده و شهرام گودرزی در دفاع، گفـت: مهدی زاده خیلی خوب کار کرد. در دفاع چپ هم گودرزی عملکرد خوبی داشت. هفته به هفته بهتر خواهیم شد و بازیکنان ما به شرایط آرمانی می‌رسند. دیروز گفتم یک تیم سایه درست کردیم که این تیم آینده تراکتورسازی را بیمه می‌کند یکی از این نفرات همین مهدی‌زاه است.

قلعه نویی در مورد بازی در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، گفت: از هواداران خواهش می کنم علیه مسئولان شعار ندهند. اتفاقی افتاده که نه می‌توان گفت چه کسی مقصر است و چه کسی مقصر نیست. از این اتفاق‌ها در فوتبال ایران می‌افتد که نمونه این مسئله ورزشگاه نقش جهان است که ۱۵ سال دچار مشکل شد. وقتی چمن را دیدیم به این نتیجه رسیدیم که اگر به این چمن یک ماه فرصت دهیم در نیم فصل دوم می‌تواند در ۷-۸ بازی به ما کمک کند. این مثل زانو است که دچار ضرب خوردگی یا کشیدگی شده  و اگر به آن فرصت دهید مدت‌ها به شما کمک می‌کند اما اگر روی زانو فشار بیاورید دچار مشکل می‌شوید. چمن یادگار الان این وضعیت را دارد.

وی افزود: خودم از بحث چمن اطلاع دارم و روی این مسئله تحقیق داشتم. این چمن حیف است که تحت فشار قرار بگیرد. مسئولان سیاسی، ورزشی، پیمانکار و … همه دنبال راه افتادن چمن بودند. اما چه راه افتادنی به آنها گفتم شما دیدید برای راه افتادن یک مکان رئیس جمهور، مدیر یا … کلنگ را می‌گیرد و تند و تند به زمین میزنند! البته این مسئله در ایران است. بعد از توضیحاتی که دادم مسئولان مربوطه قانع شدند. از هواداران می‌خواهم شعار ندهند. اگر نامه نگاری‌ها صورت می‌گرفت و چمن مربوطه که مدنظر بود می‌آمد این یکی از بهترین‌ زمین‌ها می‌شد.

سرمربی تراکتورسازی در مورد اینکه ماشین‌سازی هم باید در این زمین بازی کند و شاید آنها بخواهند از همین هفته در این زمین بازی کنند و آنوقت چه اتفاقی می‌افتد گفت: در مورد این مسئله باید مسئولان تصمیم بگیرند. چمن یک تاریخ مصرف دارد. زمانی که در لورکوزن بودم در جام حذفی، بوندس‌لیگا، لیگ قهرمانان اروپا و … حضور داشت.  نهایتا ۶۰ ساعت در آن زمین فوتبال بازی شد. چمن مثل توپ فوتبال است و زمانی می‌تواند شرایط بازی را داشته باشد. فکر نمی‌کنم این چمن الان برای انجام بازی جواب بدهد. باید سیستم گرمایشی زمین راه بیافتد، هوادهی شود و کود لازم را بدهند تا بتوانیم از این چمن در نیم فصل به بعد استفاده کنیم.

وی در مورد اینکه صحبت‌ حضور برخی بازیکنان از تیم‌های دیگر به عنوان سرباز در تراکتورسازی مطرح شده است، گفت: به این مسئله روز گذشته جواب دادم اما شما دیروز تشریف نداشتند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ماشین‌سازی بتواند در این چمن بازی کند یا خیر، گفت: این موضوع در حیطه اختیارات من نیست و مسئولان باید در مورد آن تصمیم بگیرند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.