در همایش بسیج حقوقدانان آذربایجان شرقی مطرح شد:

کریمیان: محافظه کاری ریشه در اشرافی گری تدریجی دارد / عزیزی: مبارزه با فساد را به عنوان حق شهروندان از قوای سه گانه پیگیر می شویم

فرمانده سپاه عاشورا اظهار داشت:اگر مراقبت نکنیم در دامن اشرافیگری خواهیم افتاد و اتفاقا محافظه کاری ریشه در نفوذ تدریجی اشرافی گری و دنیا گرایی دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار غلامعسگر کریمیان در همایش بسیج حقوقدانان، ضمن  اشاره به هفته بسیج اظهار داشت:  هفته بسیج برای بازخوانی مجدد ماموریت بسیج و تکلیف محوری است،از این رو امروز مهمترین ماموریت بسیج مقابله با اشرافی گری در بدنه نظام است.

عده ای در تلاشند تا   انقلابی گری مقابل معیشت و رفاه مساوی جنگ و کشتار جلوه دهند

کریمیان ادامه داد: متاسفانه عده ای در تلاشند تا  انقلابی‌گری را مساوی با حرکات احساسی فاقد برنامه، سرشار از محرومیت از امکانات و عاری از برنامه ریزی منسجم برای تحقق آرمان جلوه دهند و با این ترفند  میخواهند بگویند انقلابی گری مقابل معیشت و رفاه مساوی جنگ و کشتار است در حالی که اگر مولفه ها و شاخصه های انقلابی گری تبیین شود خواهیم دید که حقیقت غیر از این است و تلاش معاندان یک حرکت از پیش تعیین شده است.

کریمیان بزرگترین آسیب انقلاب اسلامی را در محافظه کاری دانسته و متذکر شد: اگر مراقبت نکنیم در دامن اشرافیگری خواهیم افتاد و اتفاقا محافظه کاری ریشه در نفوذ تدریجی اشرافی گری و دنیا گرایی دارد که بر اساس آن فردی که باید مبارزه با ظلم و ستم را در اولویت قرار دهد به دلیل وابستگی به مال دنیا دست از مبارزه بر می دارد و به راحتی از آرمانها دست بردارد.

وی همچنین تصریح کرد: تلاش دشمن برای تضعیف جبهه انقلاب اسلامی در مقابله با جبهه استکبار با ایجاد دو قطبی های کاذب  است تا از این طریق انرزی های نیروهای داخل کشور و جبهه حق را در جهت همین دو قطبی ها هدر دهد تا در بزنگاه ها نیروهای جبهه حق نتوانند به مقابله همه جانبه با استکبار بپردازند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اصلی ترین بسترسازی برای تمدن اسلامی در قالب انقلاب اسلامی است و تفکیک کننده ی افراد از یکدیگر تنها با معیار انقلابی و غیرانقلابی بودن است.

کریمیان  با بیان اینکه شعار انقلاب اسلامی بازتولید روح عدالت و توحید است، تاکید کرد: مطالبه گری امر مهمی است که در جهت اصلاح جامعه موج مثبت ایجاد می کند. 

فرمانده سپاه عاشورا در خصوص پایبند بودن به اصول انقلابی، افزود: ما در راههای سخت و در مشکلات متعدد قرار داریم اما اینها همه در جنگ ما با کفر و باطل پیش آمده است و تا زمانی که بر اصول انقلابی پایبندیم دشمن هم راحت نمی نشیند.

فرمانده سپاه عاشورا  با بیان اینکه در جنگ نرم مقابل دشمن غفلت کرده ایم اظهار داشت: قبول کنیم که دشمن در جنگ نرم توانسته جاپایی باز کند و قبول کنیم که ما غفلت کرده ایم و اگر اشراف اطلاعاتی  بسیجیان نبود قطعا بیشتر آسیب پذیر می شدیم.

 هرجایی که نارضایتی مردم در آنجا احساس شود معبر نفوذ است

پیش از فرمانده سپاه عاشورا، عزیزی رئیس سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان شرقی با اشاره به تهدیدات امروز نظام اسلامی اظهار داشت: ما به عنوان حقوقدان بسیجی باید وظیفه خود را نسبت به نظام و انقلاب اسلامی بدانیم و نقش خود را در پازل بسیج تعریف کنیم.

وی ادامه داد: ما بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری چند وظیفه عمده برعهده داریم که از آن جمله حفظ روحیه انقلابی، انقلابی ماندن و توسعه روحیه انقلابی بخصوص در عرصه حقوق دانان، رصد و شناخت موضوع نفوذ می باشد.

عزیزی  با اشاره به اینکه وظیفه حقوق دانان، رصد و شناخت جریان نفوذ است گفت: دشمن به صورت شخصی و موردی در صدد نفوذ است و ما باید جای پا و هدف دشمن درکارهای حقوقی و قضایی را بشناسیمهمانطور که رهبر اقلاب فرموده اند که اگر به مردم خدمت کنیم در واقع به جنگ استکبار رفته ایم بنابراین هرجایی که نارضایتی عمومی مردم در آنجا احساس شود معبر نفوذ است.

وی گفت: این سازمان دو هدف مهم دارد که هدف اول تقویت حقوقدانان متخصص و متعهد که به طرق مختلف و برنامه ریزی شده این مهم را پیگیری می کند و هدف دوم ارتقای کارآمدی ساختارهای حقوقی و قضایی است.

مسئول بسیج حقوقدانان گفت: تطبیق آرمانهای جمهوری اسلامی ایران به دستگاه های قضایی و حقوقی، از ضروریت هاست و باید قوای سه گانه در این راستا به در نظر گرفتن  آرمان های جمهوری اسلامی سنجیده شوند.

وی در خصوص اهداف سازمان بسیج حقوقدانان نیز عنوان کرد: این سازمان دو هدف مهم دارد که هدف اول تقویت حقوقدانان متخصص و متعهد که به طرق مختلف و برنامه ریزی شده این مهم را پیگیری می کند و هدف دوم ارتقای کارآمدی ساختارهای حقوقی و قضایی است.

عزیزی تاکید کرد: باید عملکرد دستگاه حقوقی و قضایی را با آرمان های نظام جمهوری اسلامی تطبیق دهیم و نسبت خود و قوای سه گانه را با آرمان جمهوری اسلامی بسنجیم.

وی در ادامه به فساد بعنوان عامل از بین رفتن بیت المال، امنیت اقتصادی و آسیب های جدی دیگر اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از آرمان های مورد مطالبه ما مبارزه با فساد و اشرافی‌گری است که باید آن را به عنوان یکی از حقوق اصلی شهروندان امروز آن را  از قوای سه گانه پیگیر باشیم.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان تصریح کرد: از دیگر مطالبات ما تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکار برون رفت از مشکلات فعلی است و بسیج حقوقدانان اقدامات مورد نیاز مربوطه را در این خصوص انجام می دهد.

وی در پایان این همایش گفت: باید به چالش های حقوقی روز دنیا مسلط باشیم تا بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.