اظهارات جدید وزیر راه در خصوص حادثه قطار تبریز- مشهد

آخوندی: تمام سیستم راه آهن اتوماتیک است!

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما تمام سیستم ایمنی را به صورت اتوماتیک در مسیرهای راه آهن با همکاری فوق العاده همکارانمان در دو سه سال گذشته مستقر کرده ایم.

به گزارش تبریز بیدار ، عباس آخوندی که در ارتباط زنده تلویزیونی با بخش خبری ساعت ۱۴ درباره پیگیری علت حادثه دیروز برخورد دو قطار در مسیر سمنان – شاهرود سخن می گفت افزود : یک سیستم تمام اتوماتیک کنترل قطارها و کنترل مرکزی سیر و حرکت را به عهده دارد.

وی گفت: در ساعت ۶ و ۳۳ دقیقه صبح قطار قبلی متوقف می شود و بلافاصله سیستم مرکزی تراکهای قبلی را قرمز می کند و قطار سمنان را در ۷ و ۱۳ دقیقه متوقف می کند .
وی گفت : بنابراین تلاش شده بود خطای انسانی به حداقل برسد و تمام سیستم آی تی باشد .

وزیر راه و شهرسازی گفت : کنترل ایمنی سوانح روشن می کند که مذاکرات لوکوموتیو ران و مرکز کنترل ترافیک چه بوده است و چرا خواسته سیستم را خاموش کند و چه اشتباهی صورت گرفته است.

آخوندی با بیان اینکه در مسیر راه آهن تهران – مشهد ۱۳ میلیون نفر در سال تردد دارند و تمام کارها هوشمند است گفت : به هر صورت این حادثه تلخ رخ داد و من دیروز به افراد آسیب دیده سرکشی و از مصدومان عیادت کردم که خوشبختانه حالشان در وضع خطرناکی نبود .

وی با بیان اینکه تاکنون سه نفر در منطقه سمنان و شاهرود بازداشت شده اند گفت : به همه معاونان خود دستور داده ام تمام اطلاعات این موضوع را در اختیار کمیته بررسی سوانح قرار دهند .

وی با بیان اینکه متاسفانه اکثر مسافران فوت شده در این حادثه تبریزی بودند، گفت: از این بابت بسیار متاسف شدم و به خانواده های داغدیده تسلیت عرض می کنم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.