معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

از ۴۴ فوتی حادثه قطار، پیکر ۴۲ نفر برای شناسایی به تهران منتقل شده است / اجساد بسیاری از کشته شدگان قابل شناسایی نیست

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: تعداد فوتی های این حادثه ۴۴ نفر است که اجساد ۴۲ نفر به تهران منتقل شده است و پیگیری ها برای انتقال هرچه سریع اجساد به تبریز ادامه دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد صادق پور مهدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران از کشته شدن ۹ زن در حادثه قطار تبریز- سمنان- مشهد خبر داد و گفت: مدیریت ارشد استان در کنار خانواده های داغدار بوده و به نمایندگی از مردم، عزادار تمامی خانواده های معزا است.

 پورمهدی با ابراز تاسف از حادثه تاسف بار قطار تبریز- سمنان- مشهد  اظهار کرد: هفت نفر از مصدومان این حادثه اسفناک در بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند و پس از تایید پزشکان معالج آن ها و اجازه مرخصی، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به تبریز منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه به دلیل سوختگی بیش از حد، اجساد بسیاری از کشته شدگان قابل شناسایی نیست، اظهار کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم که مدیریت ارشد استان در کنار آنان است و برای تسکین خاطر آن ها نهایت تلاش خود را برای برگزاری مراسم باشکوه تدفین و تشییع آن ها انجام می دهیم.

پورمهدی تاکید کرد:  هم در تبریز و هم در برخی از شهرستان ها ، فرمانداران آماده همکاری هرچه بیشتر با خانواده های داغدار هستند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به سفر  جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی به تهران و حضور در چندین جلسه با مقامات ارشد کشوری برای پیگیری وضعیت درمان آسیب دیدگان، انتقال اجساد و .. ادامه داد: تعداد فوتی های این حادثه ۴۴ نفر است که اجساد ۴۲ نفر به تهران منتقل شده است و پیگیری ها برای انتقال هرچه سریع اجساد به تبریز ادامه دارد.

پورمهدی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا سه روز آینده اجساد را به تبریز منتقل کنیم افزود: اقدامات لازم برای شناسایی اجساد و اخذ آزمایش DNA در تهران و تبریز در حال انجام است و از افرادی که بستگان خود را در این حادثه از دست داده اند تقاضا داریم برای اخذ آزمایش DNA به پزشکی قانونی مراجعه و برای هماهنگی هرچه بیشتر با این سازمان در تبریز با شماره ۰۴۱۳۴۴۰۸۱۱۵ تماس بگیرند.

به گفته این مقام مسئول، از ۴۲ جسد منتقل شده به تهران، ۹ جسد به صورت کامل شناسایی و ۲۷ نفر نیز با آزمایشات DNA شناسایی می‌شوند، شناسایی بقیه اجساد بسیار سخت است.

وی گفت: متاسفانه ۹ تن از کشته شدگان این حادثه تلخ، زن، دو نفر کودک و بقیه مرد هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.