شهردار تبریز خبر داد:

۹۹ درصد پروژه‌های شهرداری تبریز به پیمانکاران بومی واگذار شده است

شهردار تبریز گفت: در حوزه شهرداری ۹۹ درصد پروژه‌ها به دست پیمانکاران استان تحویل داده شده اما در این میان برخی از شرکت‌های خصوصی بومی از لحاظ فنی و منابع مالی و نقدینگی باید توانمند شوند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، صادق نجفی در بیست و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، با اشاره به اجرای ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در تبریز اظهار داشت: در این کلانشهر پروژه‌هایی همچون مترو، اتوبان پاسداران و سالن همایش‌ها در دست اجراست که هر کدام ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان ارزش ریالی دارند و در مجموع حدود ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در شهر اجرا می‌شود.

وی افزود: در حوزه شهرداری ۹۹ درصد پروژه‌ها به دست پیمانکاران استان تحویل داده شده اما در این میان برخی از شرکت‌های خصوصی بومی از لحاظ فنی و منابع مالی و نقدینگی باید توانمند شوند.

شهردار تبریز در ادامه اظهار داشت: همچنین در شهرداری تبریز هیچ شرکتی حق خرید کالای تولید شده در خارج از استان به غیر از موارد خاص را ندارند.

وی با اشاره به اجرای پروژه ۵۰ میلیارد تومانی مقبرهالشعرا، اظهار کرد: این پروژه توسط یک پیمانکار قوی اجرا می‌شود، اما به دلیل شرایط اقتصادی از لحاظ تأمین نقدینگی دچار مشکل شده‌و لازم است نسبت به تقویت حوزه مالی و فنی شرکت‌ها تلاش کنیم.

نجفی با اشاره به اجرای پروژه ۷۰۰ میلیارد تومانی آیسان که توانایی تأمین ۵۰ درصدی نقدی و ۵۰ درصدی غیرنقدی اعتبار پروژه توسط پیمانکار آن وجود دارد، افزود: باید ببینیم با کدام روش‌ها می‌توانیم شرکت‌های استانی را از لحاظ فنی و مالی توانمند کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.