آیت‌الله سبحانی:

جانباختن زائران رضوی نتیجه سوءمدیریت در حمل و نقل کشور است/ مسبب و یا مسببان محاکمه شوند

مرجع تقلید شیعیان در واکنش به حادثه برخورد دو قطار در مسیر مشهد و کشته‌شدن تعدادی از زائران رضوی گفت: درگذشت جانسوز این عزیزان، مرگ طبیعی نبوده و معلول مستقیم تقدیر الهی نیست بلکه نتیجه سوءمدیریت حمل و نقل کشور است و باید این مسئله جداً تعقیب شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  آیت‌الله جعفر سبحانی با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت تعدادی از زائران حسینی و رضوی، نسبت به حادثه برخورد دو رام قطار در مسیر مشهد واکنش نشان داد.

در پیام این مرجع تقلید آمده است: خبر جانباختن شهادت‌گونه گروهی از شهروندان آذربایجانی را در مسیر زیارت حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) دریافت کردم. تو گویی آنان پروانه‌‌وار در مسیر زیارت محبوب، پر و بال ریخته و قبل از به آغوش گرفتن قبر امام معصوم(ع) به لقاء او پیوستند.

در ادامه این پیام تصریح شده است: درگذشت جانسوز این عزیزان، مرگ طبیعی نبوده و معلول مستقیم تقدیر الهی نیست؛ بلکه نتیجه سوء‌مدیریت حمل و نقل کشور است و باید این مسئله جداً تعقیب شود و مسبب و یا مسبب‌ها محاکمه شوند.

این پیام می افزاید: این مصیبت بزرگ با مصیبت بزرگ دیگری همراه شد که گروهی از علاقمندان خاندان رسالت در زیارت اربعین در سرزمین عراق به دست دژخیمان‌ سفاک به شهادت رسیدند. اینجانب این دو فاجعه عظیم و ناگوار را به خانواده‌های آنان و عموم همشهریان تسلیت گفته و از خداوند متعال برای عزیزان از دست رفته علو درجه و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.